NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
18. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi Kaalujälgijatelt Tagasi | Foorumid | Uus teema
     
NB! Alates 31.12.2008  on Kaalujälgijad oma tegevuse Eestis lõpetnud. 
  Kaalujälgijate toitumisnõustaja Taimi Vahi.

Taimi Vahi on olnud Kaalujälgijate rühmajuht 6 aastat. Kaalujälgijatega liitus Taimi isiklikel põhjustel. Pärast edukat kaalujälgimist, mille käigus Taimi kaal vähenes - 30 kg, otsustas ta hakata õpetama ka teisi tervislikult toituma. Taimi rühmadest on välja kasvanud 5 uut rühmajuhti. Taimi teab eduka kaalujälgimise saladust: „ Inimeses peab endas tekkima tahe kaalus alla võtta ja selle soovi täitumiseks on meie programm ideaalne.Kui aga tahtejõudu napib, siis saab abi rühmast ja nõustajatelt. 

Kauaaegne mure

joanna 14.10.2008 18:36
Siinkohal ma võtsin oma julguse kokku ja otsustasin abi paluda inimestelt, kes on selle ala spetsialistid. Kuigi ma leian, et piinlik on kui iseendaga ei saa hakkama. Ma olen 17a. tüdruk ja mu elu üle on võimust saanud kehaline vorm, millega ei ole ma üldse rahul. Mul ei ole palju ülekaalu, kuid igasugune üleliigne rasv on naisterahva juures inetu. Ma kardan kõige rohkem, et minu mitme ja veel mitmekordsete kaalulangetamis püüdude taga on vaimsed põhjused. Aasta tagasi oli kõik korras, ma võtsin alla ligi 10 kg ja nägin väga sale ning õnnelik välja, kuid nüüd ei mahu riided üldse selga ja mul kaob elurõõm liigse kaalu pärast. Ma olen enda suhtes väga kriitiline ja süüdistan ennast tahtejõu puudumise pärast. Samuti on mu söömishäired päris tõsised, mu ainuke lohutaja on toit.Muust ma ei mõtlegi.
Ma söön mõni nädal 3 korda rohkem kui mõni täismees. Teine nädal üritan ennast piitsudada. Trenni teen ma ka suhteliselt palju, aga kui söögilainele satun istun toas luku taga, ei käi väljas ja vaatan kuidas teised nii saledad on ning kurvastan. Ma tahaksin teada, kas mul oleks vaja abi juba väljaspoolt, sest terve aasta olen ma raskesti püüdnud, kuid kõik üritamised lõppevad ülesöömisega. Ma mõtlen ainult toidule ja pisar tuleb silmi kui vaatan vanu pilte. Kuidas ma saaks küll õgimisest lahti, mis viitab juba buliimiale ja alla andmisest loobuda? Miks ma pean vaevlema komplekside käes ja piinama ennast igal minutil? Ja kus ma saaksin teada, milline oleks minu õige toitumisprogramm ja treening? Suured tänud, kui loete mu mure läbi ja vaevute mind aitama, sest ma ei oska enam midagi teha.
Kommentaarid: [1]
Taimi Vahi 18.10.2008 19:15
Tere!
kus sa ka ei elaks, leia üles lähim kaalujälgijate rühm ja tule kohe.Anname Sulle juhised nii toitumise, kui liikumise kohta. Siin kohtud inimestega kellel samad mured- s.t sa ei ole üksi.Kui täidad juhiseid, siis ootad ka uut kaalumise päeva- rühmakülastust.
Kindlasti võiksid külastada ka psühholoogi- söömishäire on probleem, mis vajab ka sedalaadi nõustamist.Üksi olemine süvendab probleemi.sa ei pea olema üksi, sest nõustajad ootavad kohtumist probleemsetega ja seda ei pea häbanema.Ära oota... jõudu Sulle

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster