NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
15. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi treenerilt Tagasi | Foorumid | Uus teema

treeningkoormus

MeritL 12.03.2009 21:15
Tere!
Olen 17-aastane, telgelen jalgpalliga ja olen spordiga sina sõber olnud terve elu. Nüüd käisin aga spordiarsti juures koormustesti tegemas ja tuli välja, et mu koormustavluvus on üsna madal (2,7W/kg), pulss läheb kiiresti liiga kõrgele ja taastub aeglaselt. Arst soovitas mul treeningkoormust vähendada, pulssi jälgida ja spordijooke tarvitada. Nimelt tahaksin ma Teie nõu, kuidas kõige paremini vastupidavust treenida? Kas sörkjooks sobib? Millisesse vahemikku peaks mu pulss jääma?
Siis teine küsimus oleks mul pulsikellade kohta. Kas mõnesaja kroonised, näiteks firma AEG pulsikell ajab ka asja ära või oleks mõttekam osta paarituhandene kallis pulsikell? Ja kas sellel on vahe ka, kas osta pulsikell, millel on selline vöö ka kaasas, mis käib kõhu ümber, või piisab ainult kellast?
Ja kas spordijooki peaksin ma tarbima ka trenni ajal, et ma treeningust kiiremini taastuksin või piisab ainult peale trenni joomisest?

Loodan, et saate mind aidata.


Ette tänades,
Merit
Kommentaarid: [1]
Ragnar 16.03.2009 18:26
Tere,

Väga asjalik küsimus muide:)

Oleneb palju sa praegu nädalas trenni teed. Kui pidevalt on intensiivsed treeningud, siis võib su organism olla tõesti ületreeningus ja teha tuleks ka madala pulsiga aeroobset trenni (pulss alla 140 ca 40 min). Kui sul sörkjooksuga pulss nii madal püsib, siis on see OK.
Samas teeksin ma ka vähemalt korra nädalas intervalltreeningut, kus paraneb siis meie aeroobne ja ka anaeroobne vastupidavus (selleks on erinevaid intervalliprogramme- tabata, TAKU HIIT jne), mida leiad ka netist.
Kui me aga räägime konkreetselt lihasvastupidavusest, siis see on juba eraldi teema, kuid mingi periood tuleks kindlasti ka see sisse võtta.
(Nimelt on olemas kolm erinevat lihasvastupidavust- laktaatne, alaktaatne ja aeroobne, kuid pikemalt pole sellest siin mõtet hetkel rääkida).
Samuti võiks korra nädalas ka lihastasakaalu treenida (pinges lihaseid lõdvestada, nõrku ja stabiliseerivaid lihaseid tugevdada.
Oluline on, et sa ei jääks kogu aeg ühte ja sama treeningprogrammi tegema, vaid muudaksid seda näiteks iga 4 nädala tagant natukene.
Kuna jah neti teel adekvaatselt nõu anda on suht raske, siis esialgu võta endale kavasse kaks aeroobset treeningut nädalas (pulss alla 140, ca 40 min) ja üks intervalltreening (kui tegeled jalgpalliga, siis tõenäoliselt on ka seal tegu intervalliga, kuid intensiivsus on siin samuti oluline.
AEG pulsikella kohta ei oska kahjuks ei head ega halba kosta. Ise kasutan Polarit ja see on tõesti hea- 3 aastat on vastu pidanud. Kui ostma hakkad, piisab polari kõige odavam versioon ka (peaasi et ta näitab sulle pulssi ja aega- ülejäänud funktsioone eriti vaja ei lähe).

Pika jutu kokkuvõte siis:)

Laias laastus võiks treeningud nädalas välja näha näiteks nii

E Aeroobne (pulss alla 140)
T Intervalltreening
K Puhkus
N Aeroobne
R Lihastasakaal
L Puhkus
P Puhkus

Kuna sa ka jalgpalli mängid, siis kindlasti ei pea see treeningplaan täpselt selline olema, kuid see võiks olla nö vundament, millest lähtuda. Näiteks kui sul on jalgpall 2 korda nädalas, siis võiks see olla intervalli ja lihastasakaalu asemel (NB! Lihastasakaalule sobivaid harjutusi võid teha ka aeroobse treeningu päeval)

Loodan et said natukene targemaks. Kui aga soovid täpsemalt veel infi saada, siis võid mulle ka maili saata ragnar@myfitness.ee


Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster