NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
14. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi treenerilt Tagasi | Foorumid | Uus teema

magusa isu

gertzu642 25.01.2009 21:50
Tere! Ma ei tea kas teema sobib siia foormuisse, kuid äkki oskate mind aidata...
Nimelt tekib mul tavaliselt enne magama minekut tohutu magusa isu või siis kui väsimus peale tuleb. Sellest ka veel yks imelik probleem, et kuigi söön meeletult magusat, muidugi ka soolat, siis mis ma kehakaalus yldse juurde ei vöta? Olen 164 pikk ning kaalus 49-51 kg,18 a ja muidu terve inimene. Trenni kohta niipalju, et kord nädalas teen kõhutantsu, 1,5h. Et siis äkki oskate vastust anda, millest mul selline magusaisu ning kehakaal yldse ei töuse seetöttu, kuigi tahaks...?
Tänud!
Kommentaarid: [1]
Ragnar 26.01.2009 10:25
Ilmselt on tavatoitumisega midagi valesti. Kõige pealt tuleks see paika panna.
Kaalu tõusmine ja langemine on aga suuresti kinni ka meie kehatüübis- mõned inimesed on jah paraku sellised, et söövad, aga põletavad ka kohe kõik ära.
Magusa söömises "normaalses" koguses pole iseenesest midagi halba, kuid tuleb arvestada seda, et sellega seoses hakkab sul veresuhkur jubedalt kõikuma. Näiteks kui oled väsinud, siis annab organism sulle mõista, et veresuhkrut on vaja tõsta ja kõige kiiremini saabki seda maiustustega teha. Selline kõikumine pikas perspektiivis võib aga ohtlik olla.
Teine asi on ka muidugi see, et magusasöömine on lihtsalt halvaks harjumuseks kujunenud, millest tuleks vähehaaval vabaneda. Soovitan sul toitumiskonsultatsiooni pöörduda ja oma tavatoitumine paika panna.
NB! Kui hakkab silma, võid soetada ka omale raamatu "Normaalne söömine", autor Mihkel Zilmer. Sealt saad väga lihtsas keeles toitumissoovitusi jms.
Tervise huvides EI SOOVITA aga katsetada sul erinevates ajakirjades toodud kõikvõimalikke dieete.

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster