NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
14. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

Hüsteeriline hirm hambaarsti ees

Zära 18.03.2007 11:27
Tere,

kas on mingeid eri teenuseid, et aidata patsienti kes kardab kohutavalt( hüsteeriliselt) arsti? Ilmselt on tegu lapsepõlvest alguse saanud hirmuga, mis tänaseni pole möödunud. Kuid vajadu minna arsti juurde eksisteerib, kuid kui just valu ei aja sinna minema, siis hirm niisama visiidile kah minna ei luba. Kas on mingi võimalus aidata?
Kommentaarid: [7]
Dr Marek Vink 19.03.2007 09:26
Hambaarstihirm võib olla väga tõsine psüühiline häire. Reeglina peaks foobiate puhul eelkõige abi otsima psühhiaatrilt, kuid kogemus näitab, et sellest suurt abi pole.. Praktilises elus on näiteid, kus psühhiaatrid ei suuda endagi hirmu talitseda..

On olemas ka rahustavad tabletid, mis hirmuemotsioone maha peaks suruma, kuid jällegi tuleb tunnistada, et praktilises elus see eriti ei toimi..

Mõistlik oleks oma hirmuga ise toime tulla "nullist alustades". Ehk siis tuleks probleemi hambaarstile selgitada ja just sellest aspektist, mis kõige "hirmutavam" on. Mõnele on see lõhn, teisele hääl, kolmandake kontakt hamba kõvakoega vms. Kui arst seda teab, siis oskab ta läheneda nagu lapsele, kes esimest korda hambaravivastuvõtule pöördub ja toimida vastavalt "seleta-näita-tee" põhimõttele tõestamaks, et hambaarsti juures saab tänapäeval hakkama valu tegemata. Raske on muidugi tänapäeva kiires maailmas leida piisava ajaressursiga kannatlikku hambaarsti..

Viimase võimalusena on võimalik hambaraviprotseduure läbi viia üldnarkoosis. See kätkeb endas muidugi teatud riske ja on suhteliselt kallis.
Zära 19.04.2007 20:55
Äkki oskate soovitada mõnda hella käega ja rahuliku meelega tohtrit? Kust saaks rohkem infot sell üldnarkoosi teema kohta?
Dr Marek Vink 20.04.2007 17:23
Peab tunnistama, et ükski hambaarst pole tõsist hambaarstikartust põdevast patsiendist erilises vaimustuses... Seega ei hakka siinkohal kedagi ka soovitama. Patsient peab ise erinevate arstide juures kohal käima ja proovima kellega usalduslik koostöö õnnestub.

Üldnarkoosi kasutamisest hambaravis üritan kirjutada artiklikese hambalaser.ee veebilehele eeloleval nädalavahetusel..
kassike 26.06.2007 14:18
Mida rohkem , ma su vastuseid loen , seda enam ma imestan , mis hambarst sa selline oled ??? Tänapäeval on ikka väga palju väga häid hambaarste , kes tulevad patsiendile igati vastu , kui on valus , saab kohe süsti teha jne. , Sinu juurde ei soovitaks ma küll kellelgi tulla , väga inetu suhtumisega inimene :( paha mõelda ,et selline on hambaarst !!!
mays 26.08.2008 09:47
Dr. Vink peaks üks kordki panema enese patsiendi rolli. Kui su kuupalk on 6000kr, sellest sa maksad kohe 4000kr kommunaalide jms peale+ toit,siis ei jää sulle raha üle. Sa ei saa raha kõrvale panna, ometigi sa tead, et su hambad vajavad kohest ravi. Ja pealegi, kui arst on sellise suhtumisega, siis sa kardad juba selle pärast hambaarsti juurde minna, kuna kardad, et saad paraja peapesu. Ma arvan ka, et "me virtuaalne" hambaarst peaks oma suhtumist parandama, sest sellest näägutamisest siin kasu küll ei ole, pigem kahju!Arvan, et suhtumine peaks pigem toetavam olema.Ausalt, teie juurde ma küll ei tuleks, olgu te siis hea, kui tahes.
mays 26.08.2008 09:49
Inimesed ei karda valu...sest see on olematu tänapäeva. Inimesed kardavad neid hindu, mis habaravi teha võib. Selle summa eest võiks siis teenindus ka vastav olla!
ef1805 25.01.2009 10:10
Minu arust on küll tegemist väga proffesionaalse arstiga. Ma arvan ka, kui klient ikka väga kardab, siis peab selle probleemiga ise tegelema. Mina olen ka ise väga suur hambaarsti kartja, kuna ka vene ajal tehti haiget, siis praegu on võimalusi igasuguseid, kas tuimestava süsti või üldnarkoosi suhtes. Ja ma arvan, et regulaarne hammastkontroll kasvõi kord aastas peaks igal inimesel olema küll võimalik. Loomulikult, kui lastakse hambaaugul minna suureks, siis on ravi ka teistsugune ja loomulikult valusam. Mina, kes kardab hambaarsti nagu välk elas üle ka selle, et mul puuriti lõualuud, et hammast kätte saada- jäin ellu, siis lihtne hambaaugu täitmine on nohu selle kõrval. Ärge kartke hambarsti, ta teeb oma tööd ja loomulikult on arste ja inimesi erinevaid, tuleb lihtsalt leida omale sobiv arst.Ja kui valutama hakkab tuleb sinna minna niikuinii...

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster