NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
16. september 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

Tarkusehambad

Sadie 04.02.2007 19:44
Tere dr. Marek Vink!
Mul on siis selline mure, et mul hakkas korraga kasvama kaks tarkusehammast.Need on kohutavalt valu teinud, süüa ei saa...isegi juua on valus.Keelega katsudes on tunda "liignahka".Siit ka küsimus palju nende eemaldamine maksab?
Kommentaarid: [4]
Dr Marek Vink 07.02.2007 18:37
Tegelikkuses ei hakka tarkusehambad äkki "kasvama", vaid nende kroonide ümbruse krooniline igemepõletik ägeneb näiteks organismi vastpanuvõime langemise tagajärjel. Valu, turse, punetus jt on lihtsalt ägeda põletiku nähud..
Osaliselt lõikunud tarkusehammaste eemaldamise maksumus sõltub selleks vajalikest protseduuridest ja ajast. Koos panoraamtomograafilise pildi, tuimastuse, luulõikamise, haava korrastamise ja õmblustega võib hind ulatuda kuni paari tuhande kroonini.
aneleh 10.02.2008 15:45
Tere!
Kahtlustan, et mul hakkab tarkusehammas tulema, juba kolm päeva valutab see kohake alalõuas, kuhu hammas peaks minema. Peegliga vaadates tundub mulle, et ruumi peaks nagu olema. Ülemised on juba paar aastat tagasi tulnud.Siiski on valus ja hirm tegelikult ka süvendavad seda. Mida teha? Hambaarst on kõik hambad parandanud, auke ei ole.Ning arst ei ole ka maininud, et mul peaks probleeme tekkima, kui mainis et kaks on juba tulnud. Kas arst üldjuhul mainib, kui ta kahtlustaks probleemi, aga hambad pole veel tulemagi hakanud ? Kui palju peaks olema ruumi, et aru saada,kas hammas mahub v mitte?
Ette tänades,
aneleh 10.02.2008 15:47
Üks küsimus veel - kui kaua tarkusehammas ligukaudselt tuleb?
Aitäh,
Dr Marek Vink 15.02.2008 19:58
Seda, kas tarkusehammas hambakaarele mahub, hinnatakse panoraam röntgenülesvõttelt.


See, kui tarkusehamba ümbriskude on turses ja valutab, ei tähenda seda, et tarkusehammas "tuleb" (suhu lõikub), vaid seda, et krooniline bakteriinfektsioon on parasjagu ägedas staadiumis. Krooniline põletik nimelt nähtusid ei põhjusta, mis aga ei tähenda, et igemetaskus pesitsevad mikroobid sülje vahendusel ennast ja lähedasi ei nakata..

Lisaks kurnab krooniline põletik organismi ning on otseselt seotud ateroskleroosi, isheemiatõve, liigesepõletike jms tekkega.

Tarkusehamba krooniümbrisepõletik paraneb siis kui likvideeritakse selle põhjus. Enamasti on ravi kirurgiline. Lihtsam on vähendada krooni katvat pehmet kude. Kindlam on siiski rudimentaarne hammas eemaldada..

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster