NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
16. september 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

hammaste vahe

Angie2007 29.12.2006 16:15
Mul on esihammaste vahel vahe ja ma tahaks seda parandada..
paar aastat tagasi käisin arsti juures aga tema rääkis et mul pole mõtet klambreid panna.... tahaks teada kas on ka mingit muud moodust hambad sirgeks saada?
ettetänades
Kommentaarid: [17]
Dr Marek Vink 31.12.2006 16:12
Lihtsaim viis on lõikehambaid täidismaterjaliga "laiemaks" modelleerida. Keerulisem, traumaatilisem ja kallim, kuid esteetilisem tulemus saavutataks, kui esihammastele valmistada keraamilised laminaadid või kroonid.
Manna 01.03.2007 16:21
Kui palju see maksab ja kus ma seda teha saaksin?
Dr Marek Vink 11.03.2007 09:39
Täidismaterjalidega töötavad kõik hambaarstid. Keraamiliste lahenduste puhul, tuleb enne kliinikust järgi küsida.
liisuke01 26.03.2007 18:18
tere mul on hamba vahe tahaks klambreid panna aga ma ei tea kas saab sest mul on ülevalt eelviimased hambad ära tõmmatud ma tahaks teada kas on siis võimalik panna neid ültse
Dr Marek Vink 28.03.2007 08:47
Hammaste puudumine ei ole ortodontilise ravi vastunäidustuseks, pigem vastupidi. Aga nagu alati tuleb tegeleda haiguste põhjustega: kui diasteemi põhjustab liiga kõrgele kinnitunud tugev kida, siis tuleb ka see eemaldada. Kui vahesid hammaste vahel põhjustavad lõualuu suhtes liigväiksed hambad, siis ei pruugi oertodontilisest ravist abi olla, vaid tuleks hambaid suuremaks modelleerida, kas täidismaterjaliga või proteetiliselt.
lovegyrl 13.07.2007 17:44

0 Mul on ka esihammaste keskel vahe ! ja tahaks seda kuidagi ära.
Palju see täiendamine maksab?
Dr Marek Vink 24.07.2007 19:39
Täidiste hinnad algavad tõenäoliselt 500 kroonist. Kõige kallimad täiskeraamilised kroonid Saksamaa laborist tellides võivad maksta kuni 9000 krooni.
thebutterfly 05.08.2007 22:28

0 tere, olen kuulnud, et täidetakse hambavahe portselani vms-ga. ja see olevat maksma läinud mitte üle 200 krooni.. kas mul on reaalsed andmed ?
tahaksin ise ka oma kahest hambavahest lahti saada.. ja seda võimalikult odavalt..
mida teie sellest täitmisest arvate ? on see hammastele kahjulik ja kas jääb tulemus ikka ilus ? ja kas see täitmine muudab hamba laiemaks või moodustab endast uue väikese hamba ?
Dr Marek Vink 06.08.2007 20:19
Tõenäoliselt on kõige lihtsam ja ohutum hambad laiemaks modelleerida esteetilise komposiittäidismaterjaliga, mille hind jääb sadadesse kroonidesse. Võib-olla, et mõni hambaarst nimetab seda ka "portselantäidiseks".

Hambale täidismaterjali külgekleepimine on hambale ohutu, sest hammast pole reeglina vaja prepareerida. Põhimõtteliselt saab hambaid modelleerida nii laiemaks, kui ka vajadusel ühe hamba vahele.

Tõelised keraamilised lahendused eeldavad hamba prepareerimist, et teha ruumi tehismaterjalile. Need valmistatakse hambatehniku poolt hambalaboris ning maksavad tuhandeid kroone. Lõpptulemus jääb reeglina püsivalt esteetiline.
thebutterfly 12.08.2007 19:37

0 Aga kas selle jaoks on vaja ka eelnevalt hambaarstile midagi näidata või lasta uurida, et komposiittäidisega kahe hamba modelleerimiseks aeg kinni panna?
Dr Marek Vink 13.08.2007 11:41
Protseduuriks tuleb hambaarsti juurde kohale minna. Muidugi on mõistlik registraatorile öelda, milleks tullakse, et hambaarst oskaks aega varuda.

Kui hambavahe on täidismaterjaliga kokkuehitamiseks liiga suur ning täidistega suuremaks modelleeritud hambad jäävad häirivalt ebaloomulikud, siis saab alati kokku leppida uue aja esteetilisema lahenduse elluviimiseks. Mõnikord on mõistlik tellida laborist kipsmudelile vahamodelleering erinevate variantidega, et nende seast valida parim võimalik. Mõnikord osutub ideaalse tulemuse saavutamiseks vajalikuks 4-10 hambale keraamiliste lahenduste valmistamine (nagu nähtud "Totaalses muutumises")
Rass 31.08.2007 15:04

0 Kas kuskilt saaks äkki ,mingeid tulemuse pilte näha ? noh et nagu enne ja pärast?.. Ja kas hambaarst näitab ENNE hambavahega mdiagi tegemist võimalikku tulemust... (NT nagu totaalses muutumises)
Noh et , ei peaks kartma nii palju et milline see välja tuleb, sest sõbrad kes on sellega harjunud märkavad muutmist kindlasti et KUI korrektne see tulemus ikkagi on? (vabandan et kordan jne) ja kui midagi ei meeldi kas on lihtne/võimalik taastada?.. Kas oskaksite soovitada äkki mingit hambaarsti..? ja kui olen 16. kas peaksin minema koos vanemaga? Või kuidas see protsess nagu ikkagi käib.. :)
Vabandan kui midagi arusaamatuks jäi.. sada küsimust oli peas :)
Ettetänades..
Päikest*
Dr Marek Vink 02.09.2007 09:52
Täidismaterjaliga hambavahe sulgemine ei nõua hamba prepareerimist. See tähendab, et täidise saab sealt vajadusel kerge vaevaga eemaldada juhul, kui tulemus ei rahulda. Kindlasti leiaks Google-otsimootoriga selle kohta ka ülsvõtteid ("diastema+composite").
Täidise asetamise protseduuriga saavad hakkama kõik hambaarstid.
thebutterfly 08.09.2007 22:52

0 Tere jälle.
Rääkisin oma hambaarstile kindlal meelel, et soovin panna järgmisena komposiittäidisega kahe hambavahe täitmiseks aja ja ta ütles veel kndlamal meelel, et tema ei kavatse minu täiesti terveid hambaid rikkuma hakata esiteks selle pärast et mu hambavahed ei häiri üldse ja teiseks on üks vahe vist liiga lai et sellega täita, kolmandaks ja kõige tähtsamaks põhjuseks oli, et hammast peab lihvima..
kuidas seda kommenteerite?
thebutterfly 08.09.2007 22:58

0 Tere jälle.
Rääkisin oma hambaarstile kindlal meelel, et soovin panna järgmisena komposiittäidisega kahe hambavahe täitmiseks aja ja ta ütles veel kndlamal meelel, et tema ei kavatse minu täiesti terveid hambaid rikkuma hakata esiteks selle pärast et mu hambavahed ei häiri üldse ja teiseks on üks vahe vist liiga lai et sellega täita, kolmandaks ja kõige tähtsamaks põhjuseks oli, et hammast peab lihvima..
kuidas seda kommenteerite?
Dr Marek Vink 09.09.2007 10:26
Saan soovitada pöörduda kellegi teise (ja vajadusel kolmanda) hambaarsti poole võimalikult mitme arvamuse saamiseks. Absoluutset tõde pole olemas. Tuleks valida endale usaldusväärseim (ehk subjektiivselt meeldivaim) koostööpartner.
Natalja 13.07.2008 15:55
Tere sooviksin teada palju hamba vahedede täitmine täidismaterjalidega maksabja kas see on kvaliteetne(püsiv)?mille järgi hinda arvestatakse ja kas seda on võimalik teha tavalise hambaarsti juures?ja kaua võtab see aega lõpliku tulemuseni?tänan

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster