NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
15. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

Hammaste ja igemete tervis

Ikka 07.04.2010 00:00
Tere,oleks mitu ksimust:
1)Kas krooniline mandlipõletik mõjutab hambaid/igemeid?(Kas rohkem hammaste tervist mandlite asukoha pärast või sama palju kui kogu organismi,mida pidi vist ka kurnama?)Käisin hambaarsti juures ja sai lõpuks korralikult põletik välja ravitud (kolm korda oli enne proovitud teise arsti juures),arvatavasti oli siis viga minu vales suuhügieenis.Hambaarst saatiski nina-kurgu arsti juurde,kui nüüd korralikult pesen(st pesin ikka enne ka,aga harjasin suht valesti ja hambaniiti kasutasin harvemini),kas need mandlid siis mõjuvad väga hullult kuni mingises aastases järjekorras ootan(mandlite eemaldamiseks)?
2)Diagnoosiks siis oli krooniline periodontiit? ,lugesin,et see pidi pöördumatu olema ja oluline pidi just see suuhügieeni jälgimine olema,et hambad pidid selle pärast suht sageli välja kukkuma.Hambad ei loksu suus ,enne igemetega valu ega niisugust polnud,olid lihtsalt tundlikud ja veritsesid vahel pestes. ja kõvasid asju süües(st et pidasin algul normaalseks).Et küsimus siis,et mis siis sellises olukorras edasi suuga saab,praegu igemed roosad ja paistavad mulle terved,enne olid tulipunased ja paistes,kas nad võivadki nii püsima jääda või varem või hiljem läheb niikunii hullemaks ja hambad kukuvad välja?(Lugedes selle kohta oli lihtsalt kirjeldatud just seda osa mis siis saab kui ravi ei tee jms.Väga hullude piltidega!)Tänan.
Kommentaarid: [1]
Dr Marek Vink 27.04.2010 20:01
Tõenäosus, et kroonilises põletikus kurgumandlid hammaste ja igemete tervist mõjutavad on väike. Küll on aga leitud, et tarkusehambaümbrise põletik on seotud tonsillidiga..
Igemepõletikku ja parodontiiti põhjustavad hambakaelal igemevaos pesitsevad mikroobid. Haigust saab kontrolli all hoida adekvaatse suuhügieeniga.

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster