NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
14. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

mure peale hambaarstil käiku

katliin 08.11.2009 19:53
Tere!
Hambaarst vahetas üleval hammastel vasakul poolel välja vanad plommid.Ühel hambal oli kaks vana plommi,mis asendati ühe plommiga ja kõrval oli surnud hammas,millel tehti uuesti juureravi ja pandi uus plomm.Mure siis selles,et nüüd üks neist hammastest(tõenäliselt see enne kaheplommiga olnud hammas,ise ei saa kahjuks üldse aru kumb hammas annab tunda)on kuumale ja külmale tundlik,õva ja nätseket toitu närides on valulik,ning haput süües muutub ka hellaks.arst ütles et oli väga sügav auk ja algul võibki olla tundlik.nüüd aga paraku juba 5 kuud parandamisest möödas ja asi ikka endine.Kui arst sinna hambasse plommi hakkas panema ja kui valgust hakkas laskma siis ta vajutas ka samaaeg kõvasti sinna plommi peale ja ka siis oli valus kui ta vajutas.Muidu hammas ei valuta.andke palun nõu mida ma pean tegema.Kui kaua siis on see aeg kui võibki hammas tundlik olla?Või peaksin siiski endiselt oma murega arsti külastama ja laskma plommi uuesti vahetada?
Kommentaarid: [1]
Dr Marek Vink 16.11.2009 22:24
See, et parandatud hammas 5 kuu möödudes ikka tundik on, pole normaalne. Tasub hambaarsti juurde tagasi pöörduda ja lasta uurida milles viga. Võib-olla on täidis "kõrgem" ehk käib vastaslõualuu hambaga liigtugevalt kokku. See võiks seletada ärritusnähtusid küll..
Mõnikord põhjustab selliseid nähtusid täidise sisse jäänud õhumull. Piisab täidise osalisest vahetamisest..
Mõnikord on auk olnud närvile nii lähedal, et bakteritoksiinid on põhjustanud hambanärvi pöördumatu kahjustuse. Siis tuleb haige hambanärv hambast eemaldada ehk teostada juureravi..

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster