NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
15. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

Breketid/Klambrid?

WackoGirl 28.10.2009 12:09
Käisin ordodendi juures,s est mu hambad on vägagi puseriti,ta ütles, et haigekassa ei kata mul ravikulusid. Kas mul tasuks teise ordodondi juurte minna? Millistel juhtudel katab haigekassa ravikulud?
Mis on üldse breketite ja hambaklaambrite vahe?
Kommentaarid: [2]
Dr Marek Vink 30.10.2009 10:26
Haigekassa tasub laste ortodontilise ravi eest ainult teatud väga raskete disgnooside puhul, kui hambumushäire halvandab oluliselt elukvaliteeti (näit hingamist/söömist). Kosmeetilise/esteetilise ravi kulud on omavastutusel.
Ortodontilisi aparaate on mitmesuguseid. Näiteks suusiseseid ja -väliseid, suust eemaldatavaid plaate ja hammastele kleebitavaid metallist või keraamilisi breketeid. Kõiki neid ortodontilisi aparaate ja nende hulgas ka breketeid nimetatakse rahvasuus hambaklambriteks..
Maxxx 18.06.2010 15:28
Minu õde on 13. Tal on puseriti hambad ja tänu sellele pandi talle diagnood, et paari aasta pärast ta peab tõenäoliselt kõrrega sööma. Breketid läheksid maksma 20 000, aga kuna paar millimeetrit hammaste vahes on puudu või üle (ma ei saanud ise täpselt aru) siis ei lähe tema ravi haigekassa alla. Ma sooviks teada kas on võimalik mujalt abi saada et minu 13aastane õde saaks elada normaalset elu??

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster