NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
15. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

Hammaste harjamine

Bourjois 28.08.2009 14:50

0 Tere!
Olen kuulnud, et hea oleks hambaid harjata 2 korda päevas (peale hommiku- ja õhtusööki). Samas ütlevad paljud, et hambaid peaks pesema ka enne hommikusööki (öised bakterid maha). Hetkel pesengi hambaid kolm korda päevas (enne ja peale hommikusööki ning peale õhtusööki).
Kas nõnda tihti pestes hambavaap ära ei kulu? Või äkki on see hammastele kuidagi halb?
PS: olen proovinud peale hommikusööki vaid nätsuga piirduda, kuid see ei andnud head värsket tunnet.
Kui tihti ja millal soovitate hambaid pesta?
Ette tänades!
Kommentaarid: [1]
Dr Marek Vink 31.08.2009 21:05
Hambad tuleb puhtaks pesta. Ehk siis kvaliteet on kordades tähtsam kui kvantiteet.. Tinglikult võib väita, et kui hästi pesta, siis piisaks pesemisest ka ainult enne magamaminekut.

Peale söömist on ohtlik pesta, sest happeline toit võib olla muutnud hambavaaba kiiresti kuluvaks, mille tagajärjel muutub hambakaela piirkond tundlikuks ning võivad tekkida defektid.

Õige on pesta enne söömist, sest siis ei jää hambapinnale kattu, mis saaks põhjustada happerünnakut. Ja nii jäävad augud tekkimata.

Peale hammaste pesemist süües kaob suust hambapasta ja nii ei toimi hambapastas leiduv kasulik fluoriid, mis muudab hambad happerünnakule vastupidavamaks.

Tähtis on pesta enne magamaminekut, sest öösel süljeeritus praktiliselt puudub ning koos sellega ka loomulik isepuhastumine.

Tähtis on puhastada ka hammastevaheliseld kontaktpinnad, kust hambahari ei ulatu puhastama, sobilike abivahenditega,

Fluoriidi kasuliku toime pikendamiseks ei tohiks pastat peale pesemist suust välja loputada.

Niisiis pole harjamise kohta absoluutset tõde olemas ;) Hambakaariese koha pealt on hammaste puhastamisest tunduvalt tähtsam toitumisharjumused.

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster