NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
15. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

mädapunn igeme välisküljel

Kribender 26.08.2009 21:19
Tere!

Aasta alguses valutas imelikul kombel terve paremine ülemine hambarivi. Selline kiirgav nõrgemapoolne aga siiski suht ebameeldiv valu. Arstile sain alles mõne nädala pärast ja siis oli valu üle läinud. Seal üleval paremal on üks hammas, mis korduvalt parandatud, üks kord kusjuures kukkus sealt lihtsalt tükk välja iseenesest. Tol korral vist öeldi, et on vist "surnud hammas". Nüüd aasta alguses siis tehti röntgen, suurt miskit sealt ei nähtud aga arvati, et hammas võib vajada üleravi. Seal vist ühes kanalis juuretäide, mis päris lõppu ei ulatu ja ütles, et seal võib olla põletik aga võib ka mitte olla. Ühesõnaga tol korral ei hakatud puurima ja jäi asi sinnapaika. Nüüd siis suvel on vahel see hammas lihtsalt puutumisel tundlik olnud, aga valutanud pole. Täna avastasin igeme pealt aga sellise valge punni, nagu oleks mädapunn. Kas see võib tähendada, et hamba all on ikkagi põletik? Valu tunda pole ega ka muud kahtlast. Ahjaa... see on küll kahtlane, et sealt hamba vahelt hambaniidiga puhastades tuleb sealt alati üsna vastikut haisu ja maitset, muude hammaste vahelt ei tule sellist.
Kommentaarid: [1]
Dr Marek Vink 31.08.2009 20:40
Uurist, mille kaudu väljub mäda, põhjustab hamba juuretipupiirkonna põletik. Probleemi lahendaks adekvaatne juureravi..
Halba maitset ja lõhna põhjustab igemepõletik. Probleemi lahendaks igemealuse hambajuure pinna puhastamine..
Põletikud võivad olla omavahel seotud, nagu ka lekkiv täidis, mille all peidab end hambakaaries.

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster