NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
14. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

Hambaniidi ja suuvee kasutamine

Suvi2009 10.02.2009 22:16
Tere!
Tahaks teada, kas pärast suuveega suu loputamist tuleks veel tavalise veega üle loputada või mitte? Kasutan tavalist Oral-B või Colgate'i suuvett. Pudelil ei ole selle kohta midagi kirjutatud. Samuti tahaks teada, kui tihti soovitate suuvett ja hambaniiti kasutada? (Praegu kasutan kumbagi kord nädalas. Enne teen niidiga ja siis loputan suuveega. Võib-olla oskate öelda, kui tihti ja millises järjekorras oleks neid protseduure kõige õigem teha...)

Suured, suured tänud!
Kommentaarid: [2]
Suvi2009 10.02.2009 22:26
Unustasin öelda, et suuvett kasutan korra nädalas sellepärast, et mu hambaarst soovitas harvem kasutada. Pudelil on kirjas, et kaks korda päevas kasutada.
Dr Marek Vink 17.02.2009 17:38
Suuvett tuleks kasutada täiendava suuhügieenilise abivahendina, kui selleks on vajadus. Näidustuseks võib olla normaalset hügieeni takistavad asjaolud, nagu näiteks ortodontiline aparaat, kirurgilise operatsiooni järelseisund vms. Ja sellisel juhul oleks vajalik kloorheksidiini toimeainena sisaldav loputusvedelik. Kõrgenenud kaarieseriskiga või aktiivset ägedat kaariesinfektsiooni põdevad patsiendid võiksid loputada suud fluoriidi toimeainena sisaldava suuveega..

Aga madala kaarieseaktiivsusega patsiendid ei pea millegagi suud loputama. Fluoriidiallikaks piisab, kui hambapasta piisavalt fluoriidi sisaldab..

Ja terve suu korral pole vajadust ka kloorheksidiiniga loputada, sest see häirib normaalse vajaliku suufloora elutegevust. Kui kasulikud mikroobid hävitada võib tekkida superinfektsioon ehk suu vallutavad hoopis näiteks seened..

Kui suuloputusvedelik sisaldab ka alkoholi, siis tuleks selle kasutamist üldse vältida, sest see ärritab suu limaskesta ja võib põhjustada pahaloomulisi muutusi..

Aga kasutada tuleb loputusvedelikke nii nagu pudelil kirjas. Ehk siis ei tohiks veega üle loputada, sest nende toimeained loputatakse niimoodi välja. Ja loputuseks võiks olla näidustus..

Aga hambaniidiga võib puhastada ka iga päev. Kvantiteedist tähtsamaks tuleb kvaliteeti pidada. Kui ige puhastamise ajal veritseb, siis tuleb tugevamini ja sagedamini puhastada. Kui ige on terve, siis võib harvem puhastada. Rusikareegel on, et happerünnakut suudab põhjustada katt, mis on kahe ööpäeva vanune.. Loputamise ja puhastamise järjekorral pole tähtsust. Isiklikult jätaks loputamise kõige lõppu..


Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster