NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
14. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

Valu

maris28 03.02.2009 00:22
Probleem selles, et hammaste ja igemete lõppemise/algamise piiril on sellised sügavamad ja hirmsat valu tekitavad vaod. Küünega mööda hammas libistades on tunda sügavamat vagu mis teeb hirmsat valu vahel isegi, kui magus pihta juhtub minema. Hambaarstil käies küsitud mitme arvamust, aga kõik väidavad, et need valulikud vaod on tekkinud tugevast harjamisest taandunud igemete tõttu. Kasutanud olen vaid kõige pehmemaid harju ning hambapesu korral ei kasuta mingeid jõuvõtteid. Siiani need vaod vaid 5-6 hambal, aga kardan, et tekib veel aja jooksul juurde ka teistele hammastel. Siiani kannatan valu käes ja tegelikku põhjust ikka ei tea, ainult oletusi.
Kommentaarid: [1]
Dr Marek Vink 04.02.2009 22:05
Kirjeldatud on abrasiooni ehk võõrkeha poolt patoloogiliselt kulutatud hambakõvakude. Ehk siis lihtsalt on liiga palju tugevalt hambaid harjatud... Tavaliselt on see seotud erosiooniga ehk väliskeskkonnast pärit happelise söövitusega. Ehk siis lihtsalt tuleks meelde jätta, et peale (happelist) söögi-joogikorda ei tohi hambaid pesta..
Valunähud kaovad mõne aja pärast peale põhjuste kõrvaldamist. Kõvakoe defektid on pöördumatu kahjustus..

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster