NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
18. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

osteotoomia

ef1805 25.01.2009 09:55
Tere!
Minul on selline küsimus Teile: Õigemini eemaldati mul 2007.a aprillis tarkushammas Tartu Maarjamõisa suu-ja lõualuude kirurgia osakonnas. Eemaldati alumine parem poolne tarkusehammas kirurgiliselt e. siis osteotoomia on vist Teie termin. ja küsimus järgmine, mul soovitati eemaldada ka vasakpoolne tarkusehammas, et kuna tarkuse hambad on nagu nii esimesed, mis suust ka lähevad, kuna sain aru, et inimesel endal on neid igapäevahoolduses halb puhastada, on seal ka suurem kaariese oht. Mul on selles vasakpoolses tarkusehambas auk ja eelmine kord hambaarst arvas, et ei ole mõtet parandada, ja tehti panoraam pilt mille pealt oldi kahevahel kas teha tavaline väljatõmbamine või JÄLLE osteotoomia. Siit küsimus millised on riskid, kui hamba juured on naugu tagurpidi U aga juuretipud on natuke sissepoole see risk, et midagi valesti läheb. Või ehk ikka on võimalik panna sinna hambale täidis. Sest ma tõesti ei taha, seda jubedat osteotoomiat enam läbi elada. Kuna pärast oli lõualuu nii kange ja sinine ja suunurgad katki+ lisaks tohutu valu ja hirm, mis minul tookord oli siis äkki on muid võimalusi? Ja selline küsimus ka, et kui on põletik all kas siis ei mõju tuimestus süst? Ja kui pallju maksab üld narkoos kui teha osteotoomiat, sest ma nii väga kardan seda:)

Ette tänades
Kommentaarid: [1]
Dr Marek Vink 29.01.2009 22:00
Tarkusehamba probleem on ikkagi see, et lõualuu ei kasva tänasel päeval enam piisavalt suureks, et hambad kaarele mahuks. Aga osaliselt suhu lõikununa hoiab see puhastamisraskuste tõttu üleval organismi kurnavat kroonilist põletikku.. Seega ei ole muud võimalust, kui selline tarkusehammas eemaldada..
Sellesama ruumipuuduse tõttu on ka hamba eemaldamine suhteliselt keeruline ning tihtipeale tuleb luuserva veidi vähemaks freesida (osteotoomia) ja hammas tükkideks lõigata, et see välja mahuks. Kahtlemata on see lõualuule suhteliselt suur trauma, mille tõttu võib protseduuri järel tekkida turse ja valulikkus..
Ägedas põletikus piirkonnas ei taha süstelahus tõesti hästi toimida. Seepärast on mõistlik protseduur läbi viia ajahetkel kui ädedaid põletikunähtusid ei esine.. Üldnarkoos maksab päris mitu tuhat krooni..

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster