NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
16. september 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

nõel juurekanalis

Get 15.05.2008 14:42
tere. Hambaarst avastas juureravi käigus, et nõuka ajal polikliinikus ravitud hamba juurekanalisse on jäänud suur nõel. Selle ümber on nüüd aga rooste ja tal ei õnnestunud seda kätte saada. Mis võimalused selle eemaldamiseks on? See ju ei saa ometigi jäädagi sinna kanalisse? Hammas ise on surnud.
Kas pärast puhastust oleks targem panna nn.kummidift, mida saab tulevikus eemaldada ja uuesti juureravi ja puhastust teha. VÕi on targem panna selline juuretäidis, mis nö tsementeeritakse kinni ja seda enam eemaldada ei saa.
aitäh!
Kommentaarid: [2]
hellan 21.05.2008 09:55
mul peaks ka olema.paar aastat tagasi arst ütles ups,et nöelaots murdus sisse,kui juurekanaleid puhastas.kas vöib mingeid komplikatsioone ka aja jooksul tekkida?
Dr Marek Vink 21.05.2008 22:21
Instrument iseenesest juurekanalis vaevusi ei põhjusta. Haigust põhjustavad patoloogilised mikroobid. Ja instrument võib takistada juurekanali täies ulatuses puhastamist..

Kui murdunud instrumendiga kanal põletikunähte ei põhjusta, siis võib olukorra nii ka jätta. Kui instrumendist on häda, siis tuleks see eemaldada. Enamasti see traditsioonilisel viisil ei õnnestu.

Ägedama põletiku korral tuleks siis ravida kirurgiliste meetoditega. Lihtsaim viis on hammas eemaldada. Keerulisem on eemldada ainult haige hambajuur või ainult juuretipp koos murdunud instrumendiga.

Juureravi eesmärk on kanali desinfitseerimise järel kanalivalendik võimalikult hermeetiliselt sulgeda. Tähtis on seda teha ka enne juuretipu eemaldamise opratsiooni.

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster