NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
16. september 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

Kahe hamba vahe

siiri111 01.05.2008 20:58

0 meie perekonnas on päris mitmel esihammaste vahel korralik vahe. Kas on võimalik seda kuidagi eemaldada? Minu hamabaarst ytles et täielikult seda eemaldada ei saa - mingi vahe ikka jääb? Aga olen kuulnud ka teisaseid vastuseid?
Kommentaarid: [1]
Dr Marek Vink 07.05.2008 17:46
Kahe esihamba vahelist vahet nimetatakse diasteemiks. Enamasti takistab hammaste vahe sulgumist "kõrge" ehk suulaeni ulatuv tugev huulekida.

Kui see takistus eemaldada enne silmahammaste suhulõikumist (8-9 aastasena), siis tõenäoliselt surutaks esihambad külgepidi kontakti...

Täiskasvanueas diasteemi hästi ravimine eeldab ortodontilist ravi. Enne tuleks muidugi kirurgiliselt kida eemaldada. Kui hambad on lõualuu läbimõõduga võrreldes ebaproportsionaalselt väiksed, siis on tõenäoselt vajalik ka täidistega või proteesidega hambakroonide suuremaks/laiemaks modelleerimine..

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster