NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
16. september 2019

Nõuandjad

Küsi hambaarstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema
   
 
Dr Marek Vink, Al Mare Hambakliinik www.hambalaser.ee
Biolase Laserhambakliinik www.biolase.ee
Hambaarstiteaduslikele küsimustele vastab dr Marek Vink Al Mare Hambakliinikust ning hammaste valgenduse teemadel Biolase Laserhambakliiniku spetsialist. Dr Marek Vink on World Clinical Laser Institute poolt sertifitseeritud laserhambaarst. Õppinud Tartu Ülikoolis aastatel 1989-1992 ning Helsingi Ülikoolis 1992-1995. Aastatel 1997-2004 oli Dr. Vink Tartu Ülikoolis õppejõud ning hambaarst Tähe Hambakliinikus. Aastast 2005 võtab patsiente vastu Al Mare Hambakliinikus. Erialastel täiendustel on osalenud Soomes, Saksamaal, Austrias ja Ameerika Ühendriikides. Dr Vink on viimastel aastatel spetsialiseerunud laserhambaravile kasutades oma töös moodsaimat vesilasertehnoloogiat. Biolase Baltic on maailma juhtivama stomatoloogilise lasertehnika tootja (Biolase Technology) edasimüüja Baltikumis. Biolase Laserhambakliinikul on pikaajalised kogemused hammaste laservalgendamisel.  

kui palju maksab valgendamine???

-woow- 07.11.2007 21:33
olen 15a ja tahaks hambaid valgemaks saada kuidas ma seda küll teen kui ei tea mida ja kus ja palju maksab??? :(
Kommentaarid: [6]
Dr Marek Vink 15.11.2007 19:38
Protseduuri hinda tuleb küsida konkreetselt teenuse osutajalt..
Laservalgendusprotseduurid maksavad üle nelja tuhande krooni.

Teine probleem on selles, et kuni 19-a lapse tervise eest on vastutav lapsevanem. Seega tuleks valgendusprotseduuriks küsida lapsevanema kirjalik luba.
lilleke1993 22.01.2008 16:55

0 tere tahaks valgendada hambaid aga kus saaks neid valgendada?
mingi poligliinik või midagi oskaksite õelda nt tallinnas kuskil?:)
Dr Marek Vink 24.01.2008 21:00
Kõik hambaasrtid on võimelised hambaid mingil meetodil valgendama.
Dr Marek Vink 27.01.2008 17:36
Tuleb pöörduda (oma) hambaarsti poole, kes hindab hammasteIigemete tervislikku seisukorda ja valgenduse vajalikkust/näidustusi ning pakub siis välja sobiliku meetodi.

Konkreetselt laservalgendusega saavad tegeleda need kliinikud, kel vastav seade olemas on. Selliseid seadmeid on Eestis juba mitmeid ning leitavad näiteks www.biolase.ee veebilehelt.
neti 12.02.2008 19:14
Kas hammaste valgendamine hammastele kahju ei tee? olen kuulnud, et nn valgemõju kestab u 2 aastat, siis aga on hambad veel hullemad kui enne. Ning hüvasti võid jätta nii tee, kohvi kui ka sigaretidega. Kas see on tõsi?
Dr Marek Vink 15.02.2008 19:36
Kindlasti ei saa hambad aja möödudes minna tumedamaks kui nad olid enne valgendamist.. Ei oska isegi arvata, kes sellise linnalegendi liikvele on lükanud..

Kliiniline kogemus näitab, et ka pikkade aastate möödudes on kunagi valgendatud hambad heledamad mittevalgendatutega võrreldes. Näiteks juhul, kui on valgendatud ainult ühe lõualuu hambaid, on ka kümne aasta pärast vastaslõualuu hammastega võrreldes värvi vahe märgatav.

Teine jutt on see, et nii valgendatud kui ka valgendamata hambad muutuvad vanuse lisandudes nii ehk nii tumedamaks. Esiteks tungivad hamba kõvakoesse pigmendid ning teiseks kulub klaasjas hambavaap õhemaks, mille tulemusel muutub nähtavamaks vaabaalune tumedam hambaluu (dentiin).

Hammaste valgendamise protseduur mõjutab eelkõige just dentiinis sisalduvaid suuri süsinikumolekule, mille tulemusel muutuvad hambas valguse murdumise omadused ehk hambad tunduvad silmaga vaadates valgemad..

Kui hammaste valgendamine oleks kahjulik, siis oleksid USA kakivistveeväljapigistavad juristid juba ammu kõik hambaarstid vangi pannud, sest valgendamine on USAs kõige levinum "hambaraviprotseduur".

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster