NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
22. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi naistearstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema

 
  
dr. Liis Kriisa, Elite erakliinik, Tähe erakliinik, Gyne erakliinik
www.fert-c.ee, head@fert-c.ee
Tartu erakliinikutes Elite, Tähe ja Gyne töötavad viieteistkümne erineva eriala arstid. Üheks olulisemaks valdkonnaks on kunstlik viljastamine. Dr. Andrei Sõritsa juhtimisel tegutseb IVF-labor. Erilist hoolitsust ja personaalset lähenemist pakkuv Elite sünnitusosakond on ainus omataoline Lõuna-Eestis.
Gyne ja Tähe erakliinikutes töötav dr. Liis Kriisa tegeleb günekoloogiliste haiguste diagnostika ja raviga ning jälgib ka rasedaid. Enda sõnul ongi ta kõige rohkem töötanud rasedatega, ambulatoorselt tegeleb erinevate valdkondadega. Dr. Kriisal on kogemused nii ambulatoorse kui ka haiglatöö alal. 

metotreksaat ja rasestumine

Lauratam 09.04.2012 23:05
Tere!

Kui kiiresti võib peale metotreksaadisüsti uuesti rasesuda üritada ning mille pärast peale süsti teatud perioodi ajal rasedust vältima peab (kas süst võib kahjustada uut loodet? kas minu keha ei ole veel uueks raseduseks piisavalt taastunud)?

Tänan ette!
Kommentaarid: [1]
Dr. Liis Kriisa 13.04.2012 15:17
Peale metotreksaat ravi peaksite rasedusest hoiduma poole aasta vältel. Kuna metoteksaat, seostub vereplasmas valkudega ja ladestub erinevatesse kudedesse, kus ta võib püsida kuid. Metotreksaat, mis pidurdab ja mõjutab eelkõige kiiresti paljunevaid rakke(seetõttu kasutatakse seda pahaloomuliste kasvajate raviks), on loote arengule ja kasvule ohtlik.

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster