NÕUANDJATE TEEMAD
INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
23. oktoober 2019

Nõuandjad

Küsi naistearstilt Tagasi | Foorumid | Uus teema

 
  
dr. Liis Kriisa, Elite erakliinik, Tähe erakliinik, Gyne erakliinik
www.fert-c.ee, head@fert-c.ee
Tartu erakliinikutes Elite, Tähe ja Gyne töötavad viieteistkümne erineva eriala arstid. Üheks olulisemaks valdkonnaks on kunstlik viljastamine. Dr. Andrei Sõritsa juhtimisel tegutseb IVF-labor. Erilist hoolitsust ja personaalset lähenemist pakkuv Elite sünnitusosakond on ainus omataoline Lõuna-Eestis.
Gyne ja Tähe erakliinikutes töötav dr. Liis Kriisa tegeleb günekoloogiliste haiguste diagnostika ja raviga ning jälgib ka rasedaid. Enda sõnul ongi ta kõige rohkem töötanud rasedatega, ambulatoorselt tegeleb erinevate valdkondadega. Dr. Kriisal on kogemused nii ambulatoorse kui ka haiglatöö alal. 

provera tabletid

katliin 04.04.2012 22:24
Kuna mul neli kuud järjest oli pidevalt verist määrimist ja uh näitas kerget limaskesta vohandit, siis arst määras mulle kahkes kuuks provera tabletid. Ma aga nii pelgan, et need tabletid keeravad tsükli täitsa sassi mul. siiani tsükkel ilusti regulaarne olnud. Ja praegu nüüdd viiendal kuul verist määrimist ei ole. Kas ikka pean neid rohtusid võtma, äkki sai ise asi korda? Kui hakkan proverat kasutama, kas siis läheb pärast tsükkel korrast ära??? Kas tekivad näole vinnid? Vanust mul 39 aastat. Jään ootama teie kiiret vastust palun, kuna tablette peaks hakkama juba 8 aprill võtma. Minu suurim mure on, et need tabletid keeravad kogu tsükli sassi.
Kommentaarid: [2]
Dr. Liis Kriisa 05.04.2012 11:38
Provera tablette saab võtta mitmesuguste skeemide järgi. Kahjuks Teie raviskeemi ma ei tea.
Provera mõju on ravi tarvitamise ajal ja ravi lõppedes sõltub emaka limaskesta paksenemine ja veritsemine Teie enda hormoonsüsteemist.
Teie küsimusele ühest vastust anda ei saa.
Otsuse ravi osas teeb arst, kes teab teie menstruatsiooni tsüklit, emakakaela analüüside vastuseid, ultraheli leidu.
katliin 05.04.2012 14:22
Aitäh kiire vastuse eest. Et ma ei pea siis muretsema, et peale seda kahe kuust ravi on need provera tabletid mu tsükli sassi ajanud? Et nad ei tee seda siis?
Ravimit pean võtma hakkama tsükli 16 päevast ja kaks tabletti päevas ja kümme päeva järjest. Kaks kuud siis niiviisi.
Menstruaaltsükkel siiani olnud korras, käib ilusti nagu peab iga kuu õigel ajal. Pap test oli korras ja üldse mingeid põletikke ei olnud. Ultraheli näitas küsimärgiga endomeetriumi hüperplaasiat.
See kuu on nüüd voolus hästi suur, läbipaistev ja limane. On nüüd hästi natuke ka verine.
Kas see provera mõju kestabki siis ainult kahe kuu jooksul, kui rohtusi söön. Neil tagantjärgi mingit mõju ei ole ja ma ei pea sellepärast siis muretsema, et äkki tänu sellele ravile on mu senine korralik tsükkel sassis?????

Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster