FOORUMI TEEMAD
INFOKATALOOG
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
18. oktoober 2019

Foorum

Moe- ja ilunipid Uus teema
Tagasi |  Foorumid

juuksuri palk, äkki mõni juuksur oskab nõu anda

Kristiina1 24.05.2014 18:48
Tean, et enamus juuksurid on FIE-d või OÜ. Hetkel ma ei soovi kumbagi kuna see tundub suurem väljaminek ja kui tööd pole suht peale maksmine. Tean, et mõni salong annab tööd ka nii, et on põhipalk+ % tehtud tööde pealt. Kuid olen töötanud paar kuud ühes salongis, kus pean omanikule maksma 40% tehtud tööde pealt, kuid mingit põhipalka ei ole. Käingi tööl, et omanikule maksta. Salongis eriti rahvast ei käi. Pean iga päev tööl olema ja niiöelda tööd ootama, vahel saan päevas a´la 1-2 lõikust teha. Ise arvan, et see pole normaalne. Töölepingut ka pole - kas siis oleksin justkui mustalt tööl, kes käibki tööl selleks, et omanikule maksta? Mis on minu õigused, kas kohamaksuga tööl olles peab olema ikka FIE või OÜ? Kas juuksuritel ei olegi kuu palka?
Kommentaarid: [1]
suslik29 08.08.2014 13:43
Ausalt ei tea ühtegi kohta enam,kus makstakse põhipalka.Äkki salon+ on selline koht.Enamik ongi FIE-d,maksavad ise oma maksud jne,et asi oleks ametlik.Aga sellegi poolest maksavad ka salongile veel oma osa.Just nagu sina kirjutasid,kas siis % või siis kohamaksu.Kunagi krooni aeg sai töödatud kohamaksuga,oli 4000 kr kuus ja polnud ka just kõige kallimas salongis.Jah juuksurina ei saa rikkaks,tean omast käest.Ise FIE,maksan samuti 40 % salongile,olen ka maksnud 50 %.Pluss oma töövahendid kõik.Hetkel kui sa Fie pole siis töötad jah mustalt.Tean et paljud salongid ei võta töölegi,kui sa FIE pole.Nemad ei taha nö musti töötajaid.
Teema kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster