FOORUMI TEEMAD
INFOKATALOOG
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
22. september 2019

Foorum

Seks ja suhted Uus teema
Tagasi |  Foorumid

SEENHAIGUS

Caryna86 07.11.2006 09:46

0 Kui mulle on tekkinud seenhaigus, siis kas see mehele ka nakkub, kui me seksime ilma kondoomita ???

Aiähh vastuste eest!!!
Kommentaarid: [27]
Teadmishimuline 09.02.2009 10:13
Mul avastati seen esimest korda ja öeldi, et kui kaebusi ei esine, siis ei pea ravima... Kas teie olete alati kreemiga ravinud (Clotrima soolkreemmiga)?
Vampiiritar 01.02.2007 13:51

0 Ega jah, ma polnud ka enne kuulnud....aga kui arst nii väidab, siis kes olen mina, et talle vastu vaielda. Ja see ümberlõikamise teema on mulle üldse tundmatu, vb siis mujal ei ole seda probleemi meestega, kes on ümber lõigatud.
aafrika päike 01.02.2007 11:53
see kus juttu püksikute vahetamisest- ja ära unusta vampiiritar- sina ju väitsid suurelt, et mehed "kannavad"- sealt algas ka minu diskussion, sest seda kandmise juttu kuulen esimest korda. Aga keegi juba isegi dikteeris midagi arstipraksisest ette ja nüüd ma pean isegi ütlema, et kui eesti günekoloogid on sellisel arvamusel, siis tuleb ka eesti mehi seenesalviga määrida. Mis siin pikalt vaielda.Kuigi nagu öeldud- siiani pole minule seda ükski mees andnud, aga huvitav teada.
Täheke 31.01.2007 16:43
Ma arvan,et kõigepealt on arukas oma günekoloogi käest neid asju küsida. Siin on nii palju arvamusi,et ei tea,keda skuda ,keda mitte.
Vampiiritar 31.01.2007 13:45

0 Millisest rubriigist see näha on, et hügieen lonkab....ja kui on juttu sellest, et antud seen võib tekkida oranismi vastupanu võime langemise tagajärjel, siis siia küll hügieen ei lonka :))
aafrika päike 31.01.2007 12:40
Ahjaa, ma täiesti unustanud, et meie mehed on ju ümberlöikamata ja kui naiste hügieen juba lonkab (nagu mönes rubriigis näha), siis ka meestel- sest kui nad end eesnaha all ei pese, kes teab, mis seal idaneb- see ka öige.
Vampiiritar 31.01.2007 11:47

0 Thank YOU :)) I rest my case :P
flicha 30.01.2007 23:20

0 noortenõustamiskeskusest saadud tupe seenpõletiku ehk ehk kandidoosi ehk soori infoleht ütleb järgmist (tsiteerin):
kandidoosi otseselt suguhaiguseks ei peeta. Teda võib esineda ka suguelu mittelavatel inimestel seoses organismi vastupanuvõime vähenemise ning tupe mikrokeskkonna muutustega. Seeneniidistikku on võimalik ühelt partnerilt teisele kanda, seega levik sugulises vahekorras on võimalik. Meestel tekib seenpõletikku harvem. Enamasti tekib eesnaha alla, peenise vakku punetus, kipitus, valkjas katt. Kaebuste vajavad ravi mõlemad partnerid.
Vampiiritar 30.01.2007 12:26

0 Ühesõnaga....mis me vaidleme....ega meie nüüd sellepärast saksamaal arstil käima ei hakka EX!!! Me ikka peame siin oma hädadele ravi saama, sinu tarkusest, et kuskil on parem on vähe abi!!!
Ja niikaua kui ma ei ole ise arstipabereid omandanud ei hakka ma arsti sõnades kahtlema.Lihtsalt vahe on selles, kas arst viitsib uurida põhjusi või lihtsalt vaatab läbi ja kirjutab rohu. Vahetasin arsti ja kuigi jutt on ikka sama hakkavad välja ilmuma põhjused. Viimased 2 korda on seen olnud närvidest ja antibiootikumidest!!!
Ja igasugust materjali olen ma selle kohta lugenud küll ja rohkem veel......ei pruugi alati olla, et seen on seotud partneri ja seksiga......organismil on erinevaid väljundeid, kuidas pingele järgi anda......kõik pikemaajalised pinged väljenduvad varem või hiljem tervises!!!
aafrika päike 29.01.2007 17:35
Ei tea ma jah, mis naistearstid teil on, candida on normaalne seen ja mehel seda vaja ravida pole. Mul on isegi selle candida kohta löpp palju materjali- see on tüüpiline seen, mida iga naine kord elus vöi rohkem pöeb.Aga kahjuks köik saksa keeles.Kui sul aga seda töesti tihit on, nagu ütled- siis on sul ehk krooniline seen- st. sul on seen rohkem kui kolm korda aaastas. Siis on ikkagi probleem sinus ja mitte su partnerites.Teisalt räägivad alternatiivmeditsiini pooldajad, et kui naised oma partneriga eriti önnelikud pole, tekib neil kergesti seen. Nende üks argumentidest on ka see, et kui partnerit tihti vahetada, siis on see vöimalus, et seene saad, suurem. Mina pole eesti arstidega kunagi eriti rahul olnud- mina olen eestis alati valeravi saanud ja kui saksa tulen, siis arstid oigavad, et mis teiega seal jälle tehtud on ja mis te siin sisse olete ajanud. Mitte et köik arstid sellised oleksid, aga ma märkan ikka ja jälle, et inimesed jooksevad kausaalsete oletusetega ringi, aga ma ei hakka ka siin kellegile kahtlusi tekitama- nagu keegi juba ütles, iga arst annab oma diagnoosi, kui öige see on ja kuidas see patsienti ebakindlaks teeb, seda ei küsi keegi.
Mari-Leen 29.01.2007 16:38
VÕin Vampiiritari sõnu kinnitada,et partner vajab ka ravi.Olin ise samamoodi mingi seenega hädas ja arst käskis partnerit ka ravida.
Võib-olla see oleneb seenhaiguse tüübist?
Vampiiritar 29.01.2007 13:51

0 Pärmseen - candida või kandidoos (võin eksida). No vahet pole, mul ei ole põhjust oma arstis kahelda ja ma usun, et kui sulle on muud räägitud, siis kindalsti põhjusega....ma ei tahagi vaielda. Aga meeste eesnaha all võib soodsa (loe pesematus) keskkonna korral ka see areneda....või ma jälle eksin??
aafrika päike 23.01.2007 12:56
Minu günekoloog ütles, et meeste peenises ei saa seen isegi üle elada, sest neil puudub vastav miljöö- ja mind huvitab ikka, mis seen see on, millest sina, vampiiritar räägid- sest mul on ka mitu korda seeni olnud- vist pea kaheksa korda, eriti alguses ja ma olin ka veendumusel, et mu uus partner "kandja" on, oleksin isegi peaaegu temast lahku läinud.Aga siis taipasin, et mu enda keha muutub- seentele olin "avatud" eriti pärast mesntruatsiooni, kui uuesti vahekorda oma mehega läksin- sellest ka oletus, temalt ma saan- tegelikult oli mu keha aga natuke liiga nörk.Niisiis soovitas mu günekoloog, et vagiina miljööd taastada alati möni aeg natuurjogurtisse tupsutatud tampooni paar tundi kanda.Intiimgeelid ja seep ei ole alakehale töepoolest hea- kui oled noor ja pole veel seent ega muid hädasid olnud, siis on üksköik, kui vanemaks saad, tuleb hakata ka tesite asjade peale mötlema.Ma olen näiteks rase ja ei saa üldse enam tugevaid vahendeid alakeha pesuks kasutada, aga ma olen kogu oma tarkusega kogu raseduse käigus ainult ühe korra seene saanud- ja meest ei ravitud jällegi, sest mehed seda ei kanna.Tösi on see, et arstid soovitavad igasugu kraami, minu mees töötas ka aasta günekoloogina ja vahel ta vaatab vöi loeb midagi, ning ütleb ka, et kahju neist vaestest naistest, nad aetakse hulluks.
Vampiiritar 23.01.2007 12:06

0 Kui mees seda ei kannaks, siis miks arst ka partnerit ravida soovitab?
See ei pea ju nii olema, et kohe mehelt said, lihtsalt mehelt võid hiljem, peale ravi, selle jälle uuesti saada.
Aga olen ka seda tähele pannud, et iga arst räägib erinevat juttu, üks soovitav jubedalt pesugeele kasutada, teine ütleb, piisab soojast veestki. Mine siis võta kinni, kus see tõde on.
Ei taha kellegagi vaielda, aga mul on alati soovitatud ka partnerit ravida!
aafrika päike 18.01.2007 18:09

0 Klamüüdia pole jah seenhaigus, aga naised ajavad seda tihti seenega segamini, seetöttu ka erinevuste tegemine.Köik kannavad seent, aga seen pole nakkushaigus ja naine ei saa seda mehelt.Kui mul esimest korda seen tuli, ma ka arvasin, et see on mehe süü- polnud ma ju kuni 26 eluaastani seenest kuulnudki- aga siis seletas ka günekoloog ära, kuidas see toimib. Mis siis sinu seene nimi on, vampiiritar, et mehed sulle seda edasi annavad. Muideks uuemad nö. seenesuurimused näitavad, et on olemas üle 200 erineva seene- nii vagiinas kui ka afteris- ja kes anaalseksi harrastavad on seetöttu seentega ka rohkem probleeme- samuti naised, kes tangasid kannavad ja naised, kes oma tagumikku kaua aega ei pese- nii et seentel ja muudel pisikutel on vöimalus end levida. Seened ei pesitse aga mitte ainult vagiinas, vaid ka suus- ka meestel- aga ka seetöttu pole seen nakkushaigus, vaid seen on seen- vohab kus paras kliima.
Vampiiritar 18.01.2007 12:33

0 Et nüüd on siis klamüüdia juba seenhaigus?!
Mulle on siiani ikka tundunud, et seen on seen ja klamüüdia hoopis teine teema?!
Ma arvan, et kui ikka arst ütleb, et on seen, siis on seen ja mitte suguhaigus!!
Mehed ei põe seenhaigust.....vaid KANNAVAD seda!!! Olen seda piisavalt tihti ravinud, et sellest kõike teada.
Mia22 17.01.2007 19:37
:D no nii..sel juhul ei peagi günekoloogi peale pahane olema..aitäh aafrika päike:)
aafrika päike 17.01.2007 19:05

0 Vabandage neiud, soor on selline seenehaigus, mis mehele EI NAKKA, millest siin aga palju räägitakse on klamüüdia (loodetavasti eesti keeles öieti kirjutataud) ja selle puhul peab ka mees ravi tegema. Seen on selline naistehaigus, mis täiesti normaalne on, et seda pöetakse- st,meie keha on alati täis seent, ka siis kui oleme terved, aga erinevatel pöhjustel vöib see kontrollist välja minna ja siis kiheleb ja vöib teha haiget- mees ei tunne mitte midagi (teisti aga kui naisel klamüüdia- ja kui naisel pole teist partnerit olnud, siis on teada, et mees on kellegagi ringi ajanud, sest see on SUGUHAIGUS- vöimalik igaltpoolt järele lugeda).Minul on soor olnud mitu korda- aga on ka teisi seenenimetusi sellele- ja minu mees ei saanud kungai ravi- seda kinnitab ka naistearst, et see on normaalne, et naised seda elu jooksul saavad jne.
Mari-Leen 17.01.2007 16:33
Kui on seenhaigus siis tõesti partner ka nakatub ja vajab ravi.Olen ise selle etapi läbi teinud ja ravi on mõlemale,soovitavalt üheaegselt ja sellel ajal on soovitav vahekorrast hoiduda:)
Mia22 17.01.2007 14:29
Et nagu eesti arstid ikka,kui ise midagi ei küsi, siis teada ei saa kaa..
Ja kui diagnoosi endale ei pane, siis õiget ravi ka ei saa:)
Vampiiritar 17.01.2007 10:15

0 Et miks sa siis artilt küsinud ei ole, kas partnerile ravi vaja on või mitte?
Aga mulle on ka räägitud, et läheb ise üle lõpuks........ootama seda küll ei hakka. :S
Mia22 16.01.2007 20:52
et miks siis naistearst sellest midagi rääkinud pole? mul on sama mure olnud..selle seenhaigusega..
Stella 16.01.2007 20:50
tahame öelda jah. mõlemad partnerid peavad end ravima. aga kui seened meeldivad,pole vaja.
Maarja90 16.01.2007 20:44
oot..kui mul on soor, siis tahate öelda, et minult väljaravides jääb see mehele ning vahekorras olles saan selle tagasi?
Vampiiritar 08.11.2006 11:07

0 Meestel enamasti ikka nii, et nemad ainult kandjad..........kannatajad naised!! Nii, et kui mehel jääb ravimata, siis võid uuesti tagasi saada küll :))
shante 07.11.2006 16:24

0 Mehele nakkab see kindlasti ja võib sugut peapeale väikesed villikesed tekkida ja ka kihelema ajada.Kindlasti peab ka mees end ravima, muidu on nii, et sina ravid end terveks ja varsti on sul jälle seenepoiss külas ;)
k2rt 07.11.2006 11:53
Mees saab endalegi seenhaigeuse, kuid see ei põhjusta temale mingeid vaevusi. Ta kannab seda edasi enda organismis ja võib nakatada teisigi. Tavaliselt arst kirjutab mõlemale ravimid välja
Teema kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster