FOORUMI TEEMAD
INFOKATALOOG
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
15. oktoober 2019

Foorum

Pere ja järeltulija Uus teema
Tagasi |  Foorumid

Vanaisa surm...

Dorissa 01.12.2008 01:17

0 Mu 7a. poeg,nägi vanaisa insulti ,kiirabi ja...surmahetke...ma ei oska talle seda seletada.... ta ainult vaikib.... ja salaja nutab...
Kommentaarid: [5]
varblaseke 08.12.2008 21:17

0 Ühe lapse järgi ei saa võtta kõiki ülejäänusid. Laps on isiksus samamoodi nagu täiskasvanugi ning isiksused on erinevad. Olen pedas olude sunnil ka lastepsühholoogialoenguid kuulanud ning seal toodi psühholoogi enda poolt eelnenule just vastupidine näide. Eelkooliealine poiss oli oma isa matnud ning mõne kuu pärast tõi mures ema lapse psühholoogi juurde. Põhjuseks see, et laps ei rääkinud isa surmast alates mitte kellegagi ja mitte sõnagi. Niipea, kui keegi teda kõnetas, hakkas nutma. Pärast mitmeid ja mitmeid seansse selgus, et see oli olnud lapse ainuke viis, millega ta oskas vastata pidevale rääkimisele ja seletamisele. Ta ei tahtnud neid seletusi.

Minu jutu mõte on see, et last ei saa võtta ei enese ega kellegi teise järgi, ülesanne on sootuks raskem - tuleb näha seda last ennast.
smileface 08.12.2008 19:36
Muidugi peab lapsega sellest rääkima! Ja ära teda üksi nutma jäta. Mul ühel sõbral suri noorem õde väiksena ära (leukeemiasse) ja siis pere kõige noorem õde ei elanud seda leina nö õigesti läbi ja aastaid hiljem nüüd peab antidepressante selle pärast võtma ja ikka veel põeb seda. Seega, lapsega peab sellest rääkima ja talle tuleb tähelepanu pöörata, mitte teda üksi nutma jätta.
Tunnen kaasa.
Mj2uka1 02.12.2008 17:22

0 Võibolla tuleks just temaga rääkida. Rääkimine ei tee ju midagi halba.
varblaseke 01.12.2008 10:32

0 Ma arvan ka, et kui ta ei taha midagi rääkida, siis tuleb lasta tal rahus olla. Igaüks leinab isemoodi. Seletada saabki alles siis, kui tekivad küsimused.
mann 01.12.2008 08:50

0 Surkida ei tasuks, eks ta natuke nutab omaette ja kui ta rahuneb, siis tuleks temaga rääkida või õigemini lasta tal rääkida ja kui tal on küsimusi, siis nendele vastavalt eale seletusi anda. Arvan mina.
Teema kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster