FOORUMI TEEMAD
INFOKATALOOG
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
18. oktoober 2019

Foorum

Pere ja järeltulija Uus teema
Tagasi |  Foorumid

lugema õppimisest

mann 05.10.2007 10:35

0 Tahtsin küsida, et kas teie lapsed juba loevad või vähemalt veerivad ja kuna nad üldse selle vastu huvi hakkasid tundma? Mul saab laps juba 6 aastaseks ja huvi mitte kuskil. Tähed selged juba paari aasta eest, aga lugeda ei viitsi, isegi tähelepanu ei saa tema käest kui palud, et proovime vms. Kuidas te olete suutnud oma lapsed lugema panna, äkki annate nõu. Ma täitsa mures, tahaks et enne kooli ikka midagigi oskaks.
Kommentaarid: [7]
nipike 12.01.2009 08:59
jh mul ka poiss saab nüüd 6seks aga see õppimine ei meeldi küll üldse kohe talle:(..kasvataja ütleb küll,et ei tasu veel muretseda,et iga asi omal ajal aga ikka muretsen..loodan,et lööb see pea varsti lahti jne..
signe25 11.01.2009 21:42
Lapsel tekkis huvi lugemise vastu aasta tagasi. Mina teda kordagi sundima pole pidanud. Õhtuti võtab kätte ja loeb omale ise unejuttu. Laps praegu 6-e aastane.
prissilla 14.11.2007 12:56

0 ära põe, minu plika õppis eelkoolis lugema, muidu kodus ei viitsanud midagi. Iga asi omal ajal ja seal ka see pluss, et ikkagi nagu kool ja lapsed kõik koos püüavad ja keegi ei taha ju teisest halvem olla.
Vampiiritar 05.10.2007 15:36

0 Ma tähele pannud, et kõikide asjadega on meil nii, et niikaua kui surud peale ja proovid ikka midagi tegema meelitada, siis niikaua võib suht kindel olla, et ei mingit tulemust. Rattaga sõitma mellitasin igat moodi.....no ei......lõpuks loobusin ja ei läinud kuud aegagi kui õhtul lastekasse järele minnes ta mulle kellegi rattaga vastu sõitis. Numbrite õppimisega oli sama lugu. Kui tema tüütamise ära lõpetasin said numbrid ise selgeks paari päevaga. Hakkab ka 6 a saama, aga ma ei muretse, küll õpib.
Siilike 05.10.2007 14:25

0 Mul sai 6a tütar ja väikestviisi ikka pusime lugeda. Lihtsamate lausetega saab juba päris hästi hakkama. Lihtsalt iga õhtu püüame natuke koos lugeda, aga ega ta ka eriti hea meelega ei istuks paigal ja ei loeks minuga. Parema meelega oleks kuskil mujal....Ma üsna pressin talle lugemist peale ja lasteaias nad ka midagi ikka püüavad õpetada. Nii et rahu ainultrahu, pole hullu kui 5a ei viitsi veel lugemist harjutada.
Fergie 05.10.2007 10:52
mul on sama häda poisiga. Saab ka aasta lõpus 6a, tähed olid selged enne kui rääkima hakkas, juba 2a-lt ja lugeda ei viitsi! Ma olen ka proovinud siit ja sealt, nii hea kui halvaga, aga mitte tuhkagi. Ise mõtlen, et ehk pole veel tema jaoks õige aeg. Ta selline paras sahmija kah, paigal ei püsi....eks ma ikka tegele sellega, loodan, et äkki käib mingil ajal mingi klõps ja siis tahetakse rohkem teada saada ja õppima hakata. Eriti kui teised juba oskavad. Minu vend näiteks luges juba 4aastaselt lihtsamaid raamatuid, kusjuures mina läksin kooli ja ei oskanud suurt midagi kuigi ema tegeles meiega ikka väga intensiivselt. Eks igal lapsel oma aeg.
varblaseke 05.10.2007 10:43

0 Ma tean ainult nii palju öelda, et mäletan enda lugema õppimist enne kooli. Ma hakkasin nutma iga kord, kui ma nägin ema lähenemas, raamat näpu vahel. Aga ta ei andnud alla, nii ma siis nutsin ja veerisin kuni ühel hetkel ei saanud arugi, et juba meeldis lugeda.
Teema kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster