FOORUMI TEEMAD
INFOKATALOOG
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
18. oktoober 2019

Foorum

Tervise heaks Uus teema
Tagasi |  Foorumid

Menstruatsioonivalud

Catchye 28.06.2006 11:31
Kas keegi oskaks nõu anda mis leevendaks menstruatsioonivalusid. Kõige hullem on just esimene päev. Valu on nii tugev, et võtan päeva jooksul vähemalt seitse kõige kangemat valuvaigistit. Püsti ei saa üldse olla, ainult pikali ja kõveras. Kõht on lahti ja süda paha. Ühe korra on isegi kiirabi käinud ja valuvaigistava süsti teinud. Teisel päeval pole enam nii hull,piisab vaid paarist valuvaigistist ja saab ennast juba inimese moodi tunda, kuid kõige hullem on just see esimene päev :(
Kommentaarid: [42]
kailyy 17.05.2013 08:05
Minul on ka meeletud valud. 3esimest päeva, esimene päev siis mega hull ja kolmas õrn valu. Olen paarkorda kokku kukkunud valude pärast ja on mitmeid kordi käinud kiirabi.Valuvaigistid ei aita. Mul emal oli sama asi aga tal kadusid kuisündis esimene laps. Minul peale sünnitust 2esimest kuud kui oid juba päevad hakanud polnud valusid ja siis jätkus sama trall... Arst kirjutas pillid - need samuti ei aidanud ja nendega olid valud ka siis kui päevi polnud ja see on tõsi, et pillidega võib kaasneda suur kaalutõus! Pillidega alustasin jaanuari algul(kaal 72kg) märtsi algul oli kaal juba 84kg. Sõin ja liikusin sama palju kui varem.. 2kuuga 12kg juurde pole eriti normaalne! Seega jätsin pillid ära. Ja vaevlen siiani oma vaude käes.. Lähi ajal plaan uuesti arstile minna..
antemortem 19.11.2008 14:17

0 mul on kaa alati valud, just esimesel päeval. ja olen avastanud väga hea viisi seda peletada.
nagu juba ennegi nimetadud, soovitaks kuumaveekoti kõhule panna (soovitatavalt külili olles, teki all) ja mis kõige tähtsam- säärane rohi nagu Diclofenac AGA küünla variandis :)
suukaudsed ravimid mõjuvad aeglaselt, aanusesse lükatav ja seal sulav küünal imendub aga otse valualikasse, mis sellel juhul on väga lähedal.
võtab umbes 10 kuni 20 minutit kui valu on täielikult läinud :)
kasutan seda ise alati ja olen ka sama murega sõbrannadele soovitanud, senini on see kõiki aidanud :):)
soovitan soojalt! :)
neiuK 29.10.2007 17:49
see, et beebipillid paksuks teevad on müüt, arstid võivad seda kinnitada. kui kohe esimese hooga endale sobivat rohtu ei leia(eks hormoonid võvad ikka reageerida kuidagi) siis saab ju alati uusi proovida.
aga ibuprofiin aitab valude korral muidu ka hästi.
bibih 29.10.2007 17:26

0 Mina olen ka esimese päeva valude käes supernatant juba aastaid. Valu on nii suur, et kõht läheb lahti ja süda pahaks. Kunagi ammu, kui pille võtsin, ei mäleta küll, et sellised valud oleksid olnud. Võitlen nende valude vastu valuvaigistitega. Mul õnneks ühest tabletist aitab kuni järgmise korrani.
Viimasel ajal on valud hakanud kergemaks minema. Arvatavasti tänu hingamisharjutustele.
Joogateooria järgi pidid naistel need kõhuvalud tekkima sellest, et alakõht on pidevalt pinge all. Me hoiame harjumuspäraselt kõhulihaseid kogu aeg väikse surve all ja tõmbame kõhtu sisse, et saledam paista ja see ongi kogu kurja juur. Sp tuleks õppida lihaseid lõdvestama ja samas neid treenida, et kõht punnis ees ei oleks.
Olengi sellele kuskil pool aastat oma tähelepanu juhtinud ja vaikselt tulemus paistab :)iga kuu ei peagi valuvaigisteid neelama!
merlu 28.10.2007 17:02

0 mul olid ka enne päris suured valud päevade ajal. kui pille hakkasin võtma, kadusid peaaegu ära. ja naistepuna tee aitab hästi, aga arst ütles, et see vähendab pillide mõju. ja ma küll mitte kedagi ei tea, kes pillide pärast paksuks oleks läind, :)
Helita 22.10.2007 17:36

0 Soovita soojalt raviteed. Naistepuna või Naistetee. Mina teen tassitäie valmis ja joon päeva jooksul ära. Kaovad valud ja päevad mööduvad palju kiiremini.
TOMMYLEE 10.10.2007 13:15
mubsik.
mis asi on pune?
Mubsik 19.09.2007 13:55

0 Mina olen elanud ka väga tugeva menstruatsioonivalu käes, eriti esimestel päevadel. Olen proovinud ka kõike, et võidelda selle hirmsa valu vastu.
Minu imestuseks aitas ravimtaimetee: 1 tl piparmünti, 1 tl pune ja 1 tl palderjani. Kui lonkshaaval juua, teeb enesetunde paremaks küll. Väga hea koosmõju!
Avastasin, et kui kehas kuskil on põletik, siis see põletik mõjutab ka tugeva menstruatsioonivalu teket.
Niisiis kui taoline kopsupõletik peaks jälle ilmuma, siis mul ikka hirm päevade tulemise ees suur!
Konjakiga proovisin ka, kuid see ei tundunud õige olevat. Valugi päris ära ei kadunud. Ja pille mu keha ei kannata üldse.
Kuid enne esimest mestr.päeva olen ka võtnud ibuprofeeni 3x päevas, siis esimene päev ei ole ka nii valus. Jätkan ibupr. võtmist, kui valu päris kadunud.
Kuid siiralt soovitan küll selle ravimtee ära proovida, kaotada pole ju midagi!:)

Kenny 13.09.2007 07:33

0 Ka mina suren valudesse esimesel päeval. Siis võtan ibusid pihuga ja kõiuge tugevamaid. 3-4 tükki ja paari tunni pärast saan kõndida. Õnneks ainult esimene päev
RobinE 12.09.2007 00:06
Ja mina samuti vaevelnud aastaid mensese poolt põhjustatud valude käes. Esimesed kaks päeva elav surnud, pluss veel oksendamine ja ülirohke veritsus. Sünnitasin ära ja EI MINGIT MUUTUST. Seega ei saa ka sünnitamise peale lootma jääda.
Pille ma ei taha võtta, aga lasin panna hormoonspiraali ning tulemus ja abi null. 4 kuud spiraal olnud, päevad 10 päevased iga 10 päeva tagant, mega peavalude ja oksendamisega.
Minu lahendus on see, et lähen arstile ja nõuan emaka ja munasarjade eemaladmise oppi. 15 aastat olen kannatanud, aitab küll. Tõsiselt räägin, sest see valu on minust lõpuks igasugusel lahkuse ja heatahtlikuse häsvitanud.
Arstid laiutavad käsi ja ütlevad, et ma täiesti terv naine, kõik korras, tegemist minukeha eripäeraga, millega tuleb elada ja leppida. Kujutan ette mis mind veel menopausi ajal ees ootab !!!!
toffee 05.07.2007 21:41
njaa, sa ei ole üksi :) mis on omajagu lohutus ja minul on aidnud kuumavee jalavann ning valuvaigistid..peaks ka sünnitama hakkama :D ole tubli ja loodan, et leiad abi!
Jaquline 09.06.2007 01:35

0 Hea kui päevad öösel hakkavad siis pole valu tunda une pealt.
Mul vähemalt ja kestab ka esimese päeva aint. Ja pikali olles pole valus, valuvaigistit võtan ja üritan magama jääda sel hetkel kui on päevasel ajal juhtunud olema :)
kuuseneiu 03.06.2007 23:09

0 Ma olen kuulnud, et punane vein pidi aitama ja soe vann... peale selle soovitatakse veel naistel paluda mehel enda kõhule valu ajal massaazi teha... see on hea ja mulle aitab.. aga kui massaaz lõppeb siis valutab edasi..:S
cembo 30.05.2007 11:16
Valude vastu aitavad pillid, sünnitus ja tabletid mida tuleks hakata võtma veidi enne päevi, et valusid ei tekikski.
Kui kaua need kes pole juurde võtnud pillidest üldse neid tarbisid?? Mina olen 8-10 kg juurde võtnud. Pille ei võta enam aga arstidki ütlevad, et need kilod lähevad tihtipeale vägagi raskelt ära. Ma olen juba peaaegu 3 aastat ümaram. Aga mulle muidugi pillid üldse ei sobinudki, algul ajasid oksendama ja hiljem lihtsalt pidevalt iiveldama. Selles mõttes hea, et enam ei söö neid :)
-macleod- 30.05.2007 00:06
Aitab ka enne kuutsükli algust korralik massaaž! Hea koolitusega massöör suudab valusid vähendada või täiesti ära võtta!;-)
kersti1981 09.05.2007 14:41

0 Mina kannatasin aastaid menstruatsiooni valude pärast ,aga kui lapse ära sünnitasin kadusid mul ka valud ära.
pähklike 08.05.2007 18:44
minu meelest on rumal jutt et valudega peab ennast pingutama ja trenni tegema ja jalutama ja ja mida kõike veel...vähemalt selliste valudega nagu mul on olnud....kõtu on ikka nii kõvasti liiga
teinud et pilt läheb eest ja tekib kaitsereaktsioon-uni...igal juhul on iga valuvaigisti teatud koguses vähem tervist kahjutav kui valud millega organism võitlema peab...minul aitab soe tee, sooja kott(sellise pehme kootud ümbrisega)...ja kui asi hull sis valuvaigisti...beebipillid, mis valude vastu ka välja kirjutatud said, tegid asja veidi paremaks ja hiljem ka "rõngas" pillide asemel.kuid valud ei ole kadunud...usun et peale lapse saamist võivad asjad paika loksuda:) seda on paljud sõbrannad rääkinud...arsti juures uuriti mu kõhuvalude põhjusi, tehti aalüüse ning isegi ultraheli-ei midagi..kõik korras...see on lihtsalt asi millega leppida tuleb:)
Stella 04.05.2007 08:42

0 mu tuttavale öeldi,et tuleb kas süütusest lahti saada või rasedaks jääda...
TOMMYLEE 03.05.2007 22:49
Kui sa oled arsti juures ära käinud karoliine, anna teada mida ta sulle rääkis, noh, kui see pole midagi väga isiklikku. mul sama mure, aga arsti juurde ei taha kohe üldse minna,
karoliine 02.05.2007 14:25
tnx kõigile sain ka siiis vastuse oma probleemile...
aga arsti juurde lähen ka ikke
Stella 02.05.2007 13:04

0 mina määrin kõhule kas eis-geli (jäägeeli) või mingit vene soojendavat massaazikreemi. palju rauda ja c-vitamiini. kohv leevendab ka mul valu (eriti hästi aitab peavalu vastu). kui ikka ei aita võtan tabletti.
Gia 02.05.2007 10:16

0 jaah aga kui yarinad lõpetad-vähemalt mul oli nii-on kogu organsim peapeale pööratud.hormoonide tasakaalu on väga raske paika tagasi saada.ära sa pille küll võtma hakka!!
cream 16.02.2007 13:01

0 Pillidest parimad on Yarina omad, väljutavad liigset vett ja teeb tissid suureks :) konni on ka kasulik väike surakas juua (seda ka siis, kui on madal vererõhk) ja soovitatakse ka masturbeerimist või seksi. Võid proovida ka vannis lesida. A kõige parem ikka pillide variant.
absolute 09.02.2007 01:29
Ka mina vaevlen valude käes kui pille ei võta. Pillide võtmise ajal ei valuta üldse ja enesetunne on ka parem
lovegyrl 09.11.2006 13:59

0 pikuta ja pane soe kott k6hule joo piparmyndi teed:)
konjak aitab kah kui natuke v6tta:)
alexandra 08.11.2006 14:26
Mul aitasid ka valude vastu beebipillid, kuigi jah täitsa ära need valud poel mitte kuhugi kadunud :( Abi sain ka arsti poolt väljakirjutatud valuvaigistist (dolmen), se on üsna tugevatoimeline ja aitab kindlasti valu vähendada!
kuuseneiu 01.11.2006 22:53
pillidega ei võta mitte juurde vaid pillid tekitavad söögiisu.. see on iga inimese oma asi kui palju ta sööb või kui palju tal sellex aega jätkub.. mõningad inimesed teevad rohkem trenni.. teisd suudavad oma isusid lihtsalt ohjeldada... ega see midagi hullu pole... :)

mari26 17.09.2006 23:27
mul oli sama mure u 6aastat,ükski rohi ei aidanud,käisin kiirabis,tehti no spa ja analgiini süste.Muuseas minul aitas lõpuks päevad üle elada Diclofenaki küünlad,küsi oma perearsti käest,Aga nüüd peale lapse sündi on valud kadunud,õnneks.
inglike 15.09.2006 22:56
olen kuulnud,et ka 100g viina võtab valud ära.aga ka pillidega pole valusid.kaalus juurde võib võtta ükskõik millega,mitte ainult pillidega!
DK 12.08.2006 18:15

0 hoiad soojavee kotti või pudelit kõhu peal ja hingad hästi sügavalt ja rahulikult.
Pisike14 18.07.2006 13:12

0 Koolis jagati meile mingid väikesed raamatukesed kätte ja seal oli kirjas kuidas käituma peaks, kui on valud...)
Füüsilist aktiivsust peab olema - pikkad jalutuskäigud, aeglased sirutusharjutused või hingamisharjutused. Kehalised harjutused aktiveerivad vereringet ja aitavad lihastel lõdvestuda.
Mul oli kaa sama asi, et olid tugevad valud, aga kui ma naid harjutusi tegin, läks asi palju paremaks(st.kõhus ei olnud enam valus).
Need peaks aitama ka sind:)
Tinnu 17.07.2006 20:05
nende valude jaoks müüakse ka apteegis spetsiaalseid tablette.. mul igatahes aitasid
flicha 28.06.2006 19:17

0 Mina ka pillidega pole juurde võtnud. Aga võibolla siis tõesti mõnel tõstab söögiisu, ei tea. Mingi hormoonide värk ehk.
Betty Boo 28.06.2006 19:05

0 Minul sama, et pillide võtmisest alates, kadusid ka valud. Ei võtnud pillidega ka ühtegi kilokest juurde. Mind paneb alati hämmastama see, et keegi juutrde võtab, need vast teised põhjused, kui pillid.
Catchye 28.06.2006 18:41
Vot seda ma ei oska nii täpselt öelda kui palju neid kilosid juurde tuli (üle viie kindlasti mitte,lõpetasin enne tablettide võtmise), aga näha oli et kõht hakkas ette tekkima ja "sangad" ka :)
flicha 28.06.2006 14:42

0 Võibolla oleks otstarbekas siis pille vahetada. Ja kas neid kilosid tuli nii üle 5 kohe hopsti juurde?
Catchye 28.06.2006 14:18
Mercilone pillid olid
flicha 28.06.2006 12:16

0 Mis pillid sind paksuks teevad?
Mind ka aitasid valude puhul pillid. Enam ei valuta :)
Catchye 28.06.2006 11:47
Beebipille ei tahaks eriti,teevad paksuks aga konjaki proovin küll ära:) Tänud
LY 28.06.2006 11:44
Olen kuulnud, et valusid võib põhjustada ka paks veri. kui prooviksid verd vedeldavaid raviteesid juua, aga enne uuri kas su veri on ikka paks. Arstid peaksid seda suutma kindlaks teha.
silva 28.06.2006 11:36
Proovi juua enne päevade tulekut ja siis ka esimesel päeval konjakit. Minu sõbrannal see aitas. Ta oli veel 15 kui ema pani talle väikese pudeli kooli kaasa kui päevad olid. Joodikut pole tast saanud, praegu 33a., aga kõhuvalule olevat parim rohi olnud.
Darja 28.06.2006 11:34
Minul lõppesid valud ära siis, kui hakkasin beebipille sööma. Mäletan, et kooli ajal olin samamoodi kõveras ja ahmisin tablette sisse.
Teema kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster