FOORUMI TEEMAD
INFOKATALOOG
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
22. september 2019

Foorum

Soovita v.s mure Uus teema
Tagasi |  Foorumid

jäätmete sorteerimine?

Deisi 07.01.2008 09:34

0 Kuidas see asi nüüd siis käima peaks? Pudelid eraldi, see ju niigi arusaadav, aga muu pudi-padi, mis nendega saab. Kas papp ja peber eraldi ja kuhu see siis viima peaks või viskad samasse prügikasti?
Kommentaarid: [6]
krissu1 09.10.2008 09:38
sellel pole mingit mõtet. Kõik läheb nagunii ühte ja samasse auku. Vähemalt Eestis
Merit24 09.01.2008 14:56
Kõigepealt tuleb kindlasti pandipakendiga märgistatud taara viia kogumiskohta. Paber ja papp (puhas) eraldi koguda ja viia kas siis selleks mõeldud konteinerisse või siis kogumiskohta. Kolmandaks võiks eraldi koguda pakendid (klaas, mis ei ole pandi märgiga, metall, plast, kartong), mõnel pool on klaasi jaoks eraldi konteiner (pudelid ja purgid). Siis eraldi veel tuleks koguda olmejäätmed ja biolagunevad jäätmed (toidujäätmed jms). Kõik, mis ei ole pakend või on määrdunud ja taaskasutamiseks kõlbmatu pakend ning on biolagunematu tuleb panna üldisesse olmeprügi konteinerisse. Pakeni konteinerisse viidav prügi peab olema PUHAS. Ja kindlasti tuleb eraldi koguda ohtlikud jäätmed (patareid, akud, ölid, värvid,. rohud, autokummid, elektroonika jne.), need tuleb viia kogumiskohta (jäätmejaama)!!! Eramutele pakub Ragn-Sells nn rohelise koti teenust, seda just pakendite ja pudelite kogumiseks. See teenus on tasuta, loe kodulehelt.
ingver 09.01.2008 08:02
Seda ma ei tea, eks vist jah. Kuigi tegelikult peab olema biolagunevate jäätmete konteiner. Aga eks selle asjaga on täpselt nii nagu on, mu enda maja juureski ei ole neid õigeid konteinereid kõiki. Ülepaekaela on see asi ette võetud veidi.
Mia22 07.01.2008 21:35

0 aga kui puudub eraldi olev orgaanilistejäätmete prügikast? Siis peaks see ikkagi minema sinna nö pudi-padi sekka ?
mimi 07.01.2008 15:36

0 jah papp-paber eraldi, aga paberil ja paberil pidi ka mingi vahe olema. siin norras näiteks kui kylla l2hed siis pärast pead oma taara kaasa v6tma ;)
ingver 07.01.2008 10:30
Näiteks Ragn-Sellsi kodulehel on täitsa head juhendid sorteerimiseks. Asi polegi nii kole ja keeruline kui tundus :-) Ainuke hirm on, et biolagunevate jäätmete konteriner suvel soojaga hirmsasti haisema hakkab...
Teema kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster