INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
17. veebruar 2019

Artiklid

Rindade suurendamine – mis toimib ja mis mitte...   11.02.2010
Aili Lindmäe Villa Medica Ilukirurgia konsultant
13_134501.jpg

Suuremad ja ilusamad rinnad on peaaegu iga naise unistus. Pole siis imestada, et kuni unistuse teostumiseni vähemalt pool pead naisel kogu aeg selle teemaga tegeleb. Märksõna “rindade suurendamine” annab googeldades ligi 50 000 vastet, mis on rohkem, kui ükskõik millise teise plastilist kirurgiat puudutava märksõna puhul. Ingliskeelne Google (breast enlargement) lausa üle pooleteise miljoni vaste. Otsitakse kõikvõimalikke lahendusi ja internet ei ole pakkumistega kitsi.

Siiski, siiski... Olen minagi, ilukirurgia konsultandina, kes peab erinevate meetodite toimimisest täit ettekujutust omama, ühte neist geelidest proovinud. Rinnad suurenesid, kuid suurenesid ka kõik muud mõõdud ja ka kaal tõusis. Rinnageeli kasutamise ajal oli samasugune enesetunne nagu rasedana. Pidev näljatunne kõhus  ja mõtted toidu juures. Rinnad valutasid ja muutusid aina raskemaks. Alakõhule hakkas kogunema rasvapadi, mida mul kunagi varem ei ole olnud. Ilmselt toimis geelis kasutatud taimne kompleks naissuguhormooni mõjutavalt. Geeli tarvitamise lõpetades, sain oma mõõdud tagasi tublisti vaeva nähes. Alakõhule kogunenud padjaga nägin vaeva kõige enam.

 

Rindade suurendamist lubavad tabletid ja kreemid on pettus

Ega tegemist uue asjaga ei olegi. Juba aastakümneid on turul selliste lubadustega kreemid ja tabletid. Kui toimiksid, siis poleks rindade suurendamine proteesiga kogu maailmas levinuim ilukirurgiline operatsioon. Ka meie suurendame oma kliinikus rindu proteesidega. Kui need tabletid ja kreemid lubatud kujul töötaksid, siis poleks meil kliente. Kuid kliente on ja üha rohkem. Võiks arvata, et teen teisi meetodeid maha sellepärast, et see on meie “ärihuvi”, kuid nii see ei ole - iga natukenegi inglise keelt mõistev inimene trükkigu google-otsingumootoris sisse “breast enlargement scam” ja lugegu ise, millega tegemist. Jaapanis näiteks mõisteti süüdi selliseid taimseid toidulisandeid rindade suurendamise lubadusega müüva firma juhataja ja kuus töötajat, süüdistusega 10000 naise petmises.

Nüüdseks on samasugused petukaubad jõudnud ka Eesti turule ja kuna enamus inimesi väga põhjalikult teemat ei tunne ja inglisekeelset meediat ei jälgi, siis muidugi minnakse pettuse ohvriks. Lubadus on ju nii ahvatlev ja välja käidav raha ei tundu ka nii väga suur olevat...kirurgia aga tundub kallis. Nii proovitaksegi kõik ära, lõpuks jõutakse ikkagi ilukirurgi juurde, ainult nüüd juba kõhnema rahakotiga.

 

Vaakummeetodiga püsivalt suuremaid rindu ei saa

Reklaamitakse vaakumpumpasid, mis pidavat verevarustuse parandamise läbi rinnad suuremaks tegema. Sama teema, põhimõtteliselt pettus. Jah, verevarustust parandab, ja mingiks hetkeks tunduvad rinnad suuremad ka, samuti toimib ka rindade pidev mudimine. Püsivat mõju aga ei ole. Küll aga on vaakumiga oht rinnakude ära venitada, ja kui siis verepais taandub, ei ole pilt lõpuks hoopiski ilus. Ja rinnad, mis enne ilukirurgi abi ei vajanuks, võivad nüüd tõstmist ja kohendamist vajada. USAs, Iowa osariigis, mõisteti peale petta saanud naise kaebust üks selliseid pumpasid müüv müügimees süüdi, keelati tal osariigis tegutsemine ja mõisteti välja kokku 90000 dollariline valuraha. Samasuguseid näiteid on ilmselt küllaga, selle leidsin minutiga, trükkides internetis otsigusse “breast enlargement vacuum method scam”. Lugege kõik ise, info on hiirekliki kaugusel.

 

Süstitavad täiteained

Siiani on täitesüstid rindadesse väga halva renomeega. Täiteainetena on kasutatud  parafiini, silikooni ja mida kõike veel. Kõige värskem turul pakutav ja hoolega reklaamitav on Macrolane - hüaluroonhappel põhinev preparaat. Efekt on ajutina (geel imendub), tüsistuste oht (mädapõletikust nahast läbi kumavate mügarikeni) aga suur. Eestis on naistel vast veel meeles halvad kogemused dr. Kauri poolt süstitud Biogeeliga.

 

Rinnad suuremaks harjutustega

Sellegi meetodi kohta on ilmunud mitmeid artikleid. No ei saa rindu suuremaks niimoodi, no ei saa! Rinnalihaste suurendamine harjutustega nii, et see tõesti silmale nähtav oleks, on võimalik ainult atleetvõimlejate programme ja toitumist ja sageli ka hormoone kasutades, siis aga kaob oma rinnakude jälle sootuks. Eesti tuntumaid naiskulturiste Inna Uit on ju rindu suurendanud igatahes proteesiga. Kui harjutused aidanuks, kas siis oleks? Küll aga soovitan treenida lihaseid, sealhulgas rinnalihast, et rüht oleks ilus ja rind paremini esile tõuseks ja ka dekoltee on treenitud lihasega ilusam.

 

Rinnasuurendus Botox'iga

Jällegi, puhas pettus. Botox lõdvestab rinnalihaseid ja seetõttu tõmbavad seljalihased õlgu rohkem tahapoole -  paraneb rüht ja rinnad NÄIVAD suuremad... Tahate tuhandeid kroone maksta selle ajutise "rühiparanemise" eest? Tehke parem rinnalihaseid venitavaid harjutusi, parem rüht on alati ilus ja rinnad näivad suuremad ilma rahata.

 

Tüvirakud rindade suurendamiseks

Tüvirakke sisaldava oma rasva süstimisega rindade suurendamine on tulevikumuusika. On vägagi võimalik, et tulevikus kujuneb sellest tõsine alternatiiv proteesiga suurendamisele. Praegu veel eksperimentaalne ja hirmkallis kuid üksikud Jaapani ja USA erakliinikud siiski juba pakuvad. Kuigi pikaajalisi tulemusi ei tea,  tasub siiski silm peal hoida. Muide, selle meetodi algetapil kasutatakse verevarustuse parandamiseks ka vaakumpumpa. Võtame koheselt oma kliinikus kasutusele, kui näeme pikaajalist efekti ja hind langeb.

 

Proteesiga rindade suurendamisele alternatiivi veel ei ole

Silikoonimplantaadiga rindade suurendamine on hetkel ainuvõimalik lahendus ja tüvirakutenholoogia ainuke tõsiseltvõetavam tulevikulubadus. Kallis, seda küll. Tipptehnoloogilisi kalleid aparaate ja kaua koolitatud kõrgepalgalisi spetsialiste vajav kirurgia on kallis kogu maailmas.  Eestis on see siiski õnneks kaks korda odavam kui rohkem arenenud lähiriikides. Venemaal ja Ukrainas muidugi veel odavam, aga sinna väga ei kiputa. Rindade suurendamiseks soovitan asümmeetrilisi proteese, mis annavad kõige loomulikuma tulemuse. Need uudsed proteesid on saadaval vaid Villa Medica erakliinikus, vaata pilte siit

 

http://villamedica.com/et/plastic/gallery/breastenlargement

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster