INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
17. veebruar 2019

Artiklid

Vampiiri lemmikehe!  02.06.2009
F: Stanislav Moškov
kaunistus-stas3_114919.jpg

Kaunist naeratust veelgi isikupärasemaks muuta on imelihtne – lase vaid kristallidel ja kullal oma hammastel särada.

Kaisa Lilloveeri (pildil) naeratust on sädelev kivike ilustanud juba rohkem kui aasta ja ta on sellega ülirahul: paigaldamine ei olnud valus, ehe pole ebamugav ja komplimente kukub! Helle Kängsep hambakliinikust Med &Dent kiidab samuti: kui inimesel on kena naeratus ja ta seda ehtega veel rõhutab, siis ei saagi vaimustushüüded tulemata jääda! Protseduur on ohutu ja vanusepiirangut pole, ütleb Kängsep. Sädeleva kivikese või kujukesega võivad oma naeratuse võluvamaks muuta nii teismelised tütarlapsed kui vanemad daamid. Ainult hambakroonile ja laminaatidele ei saa hambaarst kaunistusi paigaldada – sel juhul tuleb pöörduda spetslaborisse. Samuti on spetsialistid arvamusel, et kaunistada ei maksa puseriti hambaid, sest kuna ehe tõmbab tugevasti tähelepanu, hakkavad ühtaegu silma ka puudused.

Kängsep paneb veel südamele, et enne kaunistamist lubataks hambatohtril kogu suu kriitilise pilguga üle vaadata, lasta eemaldada hambakivi ja parandada augud. Ja siis peab mõistagi välja valima kaunistuse, kuid see võib päris keeruliseks osutuda, sest neid on lõputult – alates kullast ja lõpetades kristallidega. Kujundite rohkusest ei maksa üldse rääkida: pakkuda on delfiine, tähekesi, merihobusid, Playboy jänkusid... «Aga hambakaunistus peab ka sobima!» soovitab Kängsep valikut mitte uisapäisa langetada.

Kivi või kujukese hambal püsimist pole paraku võimalik ette öelda. «Mõnel püsib see mitu aastat, teisel vaid paar päeva,» viitab Kängsep oma kogemusele. Oluline on, et kaunistuse paigaldaks proff, siis on tulemus kindlam. Iluasjakese võib kiiresti liimist lahti lüüa näiteks küünte närimine. Erihooldust kaunistus ei vaja, piisab igapäevasest korralikust hambapesust. Kuid liiga tugevasti ei maksa nühkida – kaunistus võib ära tulla ning lisaks kahjustab see hambaemaili ja muudab hambad tundlikuks. Hambakaunistuste hinnad ulatuvad 150 kroonist 500ni, paigaldamise taks on enamasti paarisaja krooni ringis.

Kuidas see käib? Esmalt karestatakse hamba pind happega ja umbes 20 sekundi pärast kuivatatakse. Karestamine ei kahjusta hamba pinda! Seejärel kinnitatakse hambakaunistus hambale spetsiaalse valguskõvastuva liimiga. Kui kaunistusel on pikalt väljaulatuvaid nurki, näiteks delfiini saba, painutatakse need hamba kumeruse järgi või täidetakse nurkade alt liimiga, et tagada maksimaalne kinnitus. Liim kõvastatakse lambiga. Protseduur kestab umbes 15 minutit ja on täiesti valutu. Kui ehtel on suuri õõnsusi, täidetakse need läbipaistva liimiga, et sinna ei koguneks toidujäänuseid ja et need ei tunduks ebamugavad. Kuna ehted on enamasti õhukesed, kaob ebamugavustunne hiljemalt paari päevaga. Allikas: www.hambaarst.ee

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster