INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
17. veebruar 2019

Artiklid

Päästa masendusse langenud jalad!  18.05.2009
foot-spa2_082700.jpg

Kui sa ei soovi suve hakul avastada, et su jalad on koledad nagu kääbikul ja hirmutavad lahtiste jalatsitega käies inimesed poolsurnuks, on viimane aeg päästa mis päästa annab ehk võtta ette korralik pediküür.

Tallinnas Pirita Selveris asuva ilusalongi Sarlina kosmeetik Kai Kaigas rõhutab, et oma jalgu peab hooldama aasta läbi, ükskõik kas need on talvesaabastesse kängitsetud või kõigile rihmikute seest näha. Paraku on paljude naiste jalad kevaditi katastroofilises olukorras. Kuidas need taas ilusaks muuta? Kai paneb kõigile südamele, et ränki paksendeid, lõhesid ja konnasilmi tuleb ravima hakata ettevaatlikult. «Üle ei tohi kohe pingutada, muidu ähvardab näiteks verevalumi oht,» ütleb ta.

Need, kel soodumus kannalõhede tekkeks, jalad kuivad või juba lausa lõhenenud, peavad Kai sõnul jalgu igal õhtul korralikult kreemitama (või lausa oliiviõliga sisse määrima), seejärel jalad rätikusse mässima ja laskma kreemil imenduda. Mõõdukas raspeldamine teeb samuti head. Aga kui lõhed juba veritsevad, siis tuleb pöörduda tohtri poole. Paksendite eemaldamine aitab ka konnasilmade vastu, sest needsinased tekivad just parkunud kohtadesse. Kui silmake juba sees, tuleb seda hoolsalt kreemitada ja lihvida, et see püsiks pehme ega hakkaks haiget tegema. Abi võib saada ka apteegis müüdavatest konnasilmaplaastritest. Need ei pruugi silma ära võtta, kuid teevad selle pehmemaks ja siis saab juba kosmeetik selle madalamaks lihvida ja võib-olla isegi eemaldada.

Kui konnasilm tekitab tugevat valu, siis tasub pöörduda kosmeetiku poole, kes on õppinud tegema aparaadi- ehk meditsiinilist pediküüri. Raskemate juhtumite korral otsustab juba arst, kas tuleb kirurgiliselt sekkuda või saab konnasilma laseriga eemaldada. Kui varbavahed kipuvad hauduma, tuleb jalgu korralikult kuivatada, sageli sokke vahetada ja jälgida, et jalad päev läbi kingadesse poleks kammitsetud. Kreemi ei tasu hauduma kippuvate varvaste vahele panna. Küüne sissekasvamise vastu aitab, kui asetada küüneplaadi serva alla tilluke vatitükk. Seda tuleb vastavalt vajadusele vahetada ja hoida küüne all nii kaua, kuni küünenurk on piisavalt pikk, et enam sisse kasvada ei saa. Ning edaspidi, rõhutab kosmeetik Kai, ei tohi küünenurka enam liialt lühikeseks kärpida!

Mõjuvad jalavannid
Ingveriõlivann paneb külmetavates jalgades vere käima, piparmündiõlivann jahutab, teepuuõlivann vähendab higistamist ja on antiseptilise toimega, oliiviõlivann niisutab ning pehmendab, meresoolavann pehmendab paksendeid ja piparmündiõlivann parandab hästi haudunud varbavahesid.

Mis on mis?

 • Klassikaline pediküür on levinuim jalahooldusprotseduur. See algab tavaliselt jalavanniga, seejärel raspeldatakse nahapaksendid, lükatakse tagasi ja lõigatakse ära küünenahad, viilitakse küüned ja tehakse jalamassaaž. Sobib mõõdukate jalaprobleemidega, näiteks paksendite, väikeste lõhede ja kergelt paksenenud küüntega inimestele.
 • Aparaadipediküüri nimetatakse ka meditsiiniliseks pediküüriks, sest see aitab leevendada erinevaid meditsiinilisi jalaprobleeme. Kasutatakse spetspuuri, millel on erinevad otsikud, et aidata inimest, kel on konnasilmad, küüs sisse kasvanud või kannalõhed. Aparaadipediküüri tehakse enamasti ilma koorijate, pehmendajate ja muude keemiliste vahenditeta – seega sobib eriti hästi allergikutele.
 • Spaa-pediküüris kasutatakse erinevaid hooldustooteid. Esiteks tehakse jalgadele jalavanni, millesse on pandud mõnd spetsiaalset vahendit, seejärel töödeldakse neid koorijate, seerumite ning maskidega. Lõpuks viilitakse küüned ja tehakse massaaži. See on lõõgastav ja stressimaan­dav protseduur, mis sobib neile, kel pole suuri jalaprobleeme.

Ideaalne pediküür käib nii!

 • Eemalda vana küünelakk. Eelista pehmemat, atsetoonivaba lakieemaldajat, sest atsetoon kuivatab nahka ja küüneplaati. Muidugi, punane lakk ei tule atsetoonita hästi maha.
 • Kui lakk on maha võetud, koori jalgu korralikult.
 • Tee jalgadele parajalt soe 10minutiline vann. Võid vette lisada mõnd õli, meresoola või pisut sidrunimahla.
 • Kuivata jalad hoolikalt. Ära unusta varbavahesid, sest niiskeks jäädes võivad need hauduma minna!
 • Eemalda nahapaksendid raspli või pimsskiviga. Kasuta rasplit, mille üks külg on jämedama, teine peenema struktuuriga. Tugevamad paksendid hõõru algul üle jämedama ja siis peenema raspliga. Väiksemaid paksendeid lihvi ainult peenemaga.
 • Puhasta küünealused ja lükka küünenahad tagasi. Seda on hea teha apelsinipuutikuga – see on piisavalt kõva, et nahast jagu saada, aga samas parajalt pehme, et mitte kahjustada nahka ja küüneplaati.
 • Lõika ja viili küüned. Et küüs sisse ei kasvaks, ära lõika küünenurkasid väga lühikeseks!
 • Lõika tangidega ära küünenahad. Spetsiaal­sed tangid on teravamad kui käärid ning õige vahendiga pääsed õigesse kohta paremini ligi.
 • Kreemita ja masseeri jalgu. Enne lakkimist puhasta küüneplaat liigsest kreemist. Veel parem – oota, kuni kreem on küüne sisse imendunud. Kui küüned on kreemised, ei jää lakk neile püsima.
 • Pane varvaste vahele näiteks paberit, et varbad ei saaks üksteise vastu hõõrduda ja lakikihti rikkuda. Kanna küünele kiht aluslakki. See teeb küüne siledamaks ja kaitseb seda kollaseks tõmbumise eest.
 • Kanna küünele kaks kihti värvilist lakki, soovi korral ka pealislakk. NB! Lakk kanna küüntele võimalikult väheste liigutustega: kui pintsliga ülearu edasi-tagasi siblid, jääb lakikiht väga paks.

www.naisteleht.ee

 

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster