INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
26. juuni 2019

Filmiuudised

TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite parimad dokumentaalfilmid linastuvad Pärnu Filmifestivalil  15.07.2014
Peter Murdmaa
bobdokid_140806.jpg


Neljapäeval, 17. juulil kell 19.00 linastub Pärnus Apollo Kinos värske paremik TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite loodud dokumentaalfilmidest. Filmilinastus toimub Pärnu Filmifestivali (
www.chaplin.ee/filmfestival) osana.

“Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool osaleb Pärnu Filmifestivali programmis esmakordselt. Festivalil on väljas BFMi Eesti  tudengite dokumentaalfilmide paremik, neid vaadates saab aimu, milline on Eesti dokumentaalfilmi tulevik, “ ütles TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli projektijuht Peter Murdmaa.

17. juulil linastuvad BFMi Eesti tudengite dokfilmid jutustavad eduka ja tööka noore venelanna nägemusest Eestis elamisest (“Hetk Ulkaga” – Gerli Nõmm, Kaisa Sammalselg), profiujuja Bruno Nopponeni karjäärist enne ja pärast tippspordiga lõpparve tegemist (“Vette sündinud” – Ave Lutter), roosiistanduse omaniku eluloost (“Paradiis” – Nora Särak) ning Eesti muusikust Henrik Sal-Sallerist ja Smilersist - mida on vaja ühel Eesti artistil, et ühenduda inimestega läbi oma muusika („Smilers, poisid ja tüdrukud, Smilers“ – Tatjana Kosminskaja).

TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli tudengid osalevad ka Pärnu Filmifestivali filmikonkursi tudengidokkide žüriis, andes panuse festivalil linastunud parima rahvusvahelise tudengidokumentaali väljaselgitamisse.

Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool (BFM), asutatud 2005. aastal, on Põhja-Euroopa ainus filmi- ja meediakool, kus saab õppida inglise keeles filmi, televisiooni ja ristmeediat. Õpingud toimuvad multikultuurses keskonnas ja palju pööratakse tähelepanu teoreetilise õppe ühendamisele praktikaga. Hetkel õpib BFMis üle 400 inimese, 80 neist on välismaalased 25st erinevast riigist.

Sissepääs 4 eurot,
Pärnu Filmifestivali passiga 5 min enne algust vabade kohtade olemasolul tasuta.

FB-link: https://www.facebook.com/events/263142660547011/?ref=2217. juulil kell 19.00 linastuvad Pärnus Apollo Kinos järgmised filmid:

HETK ULKAGA, Gerli Nõmm, Kaisa Sammelselg, 13 min

Ulka on vene rahvusest temperamentne tüdruk. Kuigi ta on Eestis kasvanud ja koolis käinud, õppis ta eesti keele alles baaris töötades ära. Tänaseks päevaks manageerib ta ise vaid eestlastest koosnevat baari. Film uurib, milline on tänapäeva noore venelanna nägemus Eestis elamisest ja milliste mõtetega ta uue baari avada kavatseb.


PARADIIS, Nora Särak, 10 min

Poeetiline dokumentaalfilm “Paradiis” on lugu roosiistanduse endisest omanikust Johannes Valkist. See põhineb tema abstraktses vormis esitatud elulool, millega on võimalik suhestuda ka vaatajal.SMILERS, POISID JA TÜDRUKUD, SMILERS, Tatjana Kosminskaja, 28 min

„Smilers, poisid ja tüdrukud, Smilers“ on muusikaline teledokumentaal, mis annab sisevaate muusikute maailma ja näitab, mida on vaja ühel Eesti artistil, et ühenduda inimestega läbi oma muusika.VETTE SÜNDINUD, Ave Lutter, 20 min

Dokumentaalfilm “Vette sündinud” jutustab loo Bruno Nopponenist, kes on pühendanud oma elu ujumisele. Bruno jättis profiujuja karjääri pooleli tipphetkel, kuid iga uus eluetapp on teda tagasi vette toonud. Ta on alistanud pea kõik eesmärgid, mis enesele seadnud. Bruno on võitnud medaleid ja karikaid rohkem, kui koju ära mahub. Kuidas peab Bruno vastu võidujooksus ajaga?

Peter Murdmaa

 Tallinna Ülikooli Bati Filmi- ja Meediakool

 

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster