INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
PARTNERID
18. august 2018

Eesti uudised

Vanemuine ja Larseni konjakimaja sõlmivad koostööleppe

19.09.2014

VANEMUISE
VÄLKSÕNUM

Täna, algusega kell 19 toimub Vanemuise Sümfooniaorkestri ja Vanemuise kontserdimaja hooaja avakontsert Vanemuise kontserdimajas. Eelnevalt esitleb maestro Paul Mägi vastvalminud „Reigi õpetaja“ heliplaati ning Vanemuise teater ja Altia korporatsiooni Larseni konjakimaja sõlmivad koostööleppe, mille järgi toetab Larsen Vanemuise teatrit järgmise kolme hooaja jooksul.

Täna,  kell 17. 30 esitleb Paul Mägi Vanemuise suure maja fuajees vastvalminud helikandjat Tubina ooperi "Reigi õpetaja" salvestusega. Salvestuse muusikajuht ja dirigent on Paul Mägi, peaosades laulavad Jassi Zahharov (RO Estonia), Karmen Puis ja Mati Turi. Salvestus sai võimalikuks, kuna 2014. aastal esietendus Vanemuise teatris ooper Reigi õpetaja, mille lavastas Roman Baskin ja muusikajuht ja dirigent oli Paul Mägi.

 

Täna esitlusele tulev heliplaat on Vanemuise Sümfooniaorkestrile kolmas: CD-l on ilmunud Eino Tambergi Viiulikontsert op. 64 ja Ballett-sümfoonia op. 10 (muusikajuht ja dirigent Mihkel Kütson) ja 2013. aastal plaadistati Paul Mägi käe all Villem Kapi Sümfoonia nr 2 c-moll ning Artur Kapi „Fantaasia viiulile orkestriga teemal B-A-C-H“.

 

Plaadiesitlusele järgneb pidulik koostööleppe sõlmimine Altia korporatsiooni Larseni konjakimaja ja Vanemuise teatri vahel. Larseni konjakit Eestis esindava Altia Eesti AS juhatuse esimehe Kristel Metsa sõnul on nii väärika kultuuriasutuse toetamine neile eriline au ning lisas, et traditsioonid, kultuur ja ajalugu on olulised väärtused ka Larseni jaoks.

Hooaja avakontserdid toimuvad Vanemuise ja Eesti Kontserdi koostööprojektina. Kontserdid algavad  kell 19.


Lisainfo:
Krista Leipsig
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 5082102
krista.leipsig@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee

 

 

 

 

 

 

 

krista.leipsig@vanemuine.ee

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster