INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
19. september 2019

Kirsti Timmeri veerg

Tehnikasajand  26.03.2009
kirsti3_103404.jpg Tartu lähedal asub koht nimega Lähte. Möödunud nädalavahetusel kogunesid seal need tublid noored, kes tegevad kooliraadiotes ja kellel huvi ka tulevikus meediavaldkonnas tegutseda.
Juba mitu nädalat tagasi helistas laagri korraldaja mulle, kui viisteist aastat teles-raadios tegutsenud inimesele, ning kutsus noortega kohtuma ja natuke raadiotööst rääkima. Muidugi olin ma nõus. Miks mitte? Lähtele pidin ma jõudma pühapäeva keskpäevaks. Kõik sobis. Lapsed pidid issi ja vanaemaga koju jääma.
Ööl vastu pühapäeva tõusis minu kõige pisemal pojal kõrge palavik. Hommikuks olid numbrid kraadiklaasil veel kõrgemad ja selgus majas, et meid on tabanud Eesti vallutanud jube kõhuviirus. Iga ema saab aru, mis tunded mind valdasid. Kuidas ma lähen ära terveks päevaks ja jätan haige lapse koju? Mis sellest, et isa ja vanaema on ju olemas, ema on ema ja sõita kokku viis tundi selle teadmisega autos... Mõeldamatu. Teisalt, lubadus on antud ja ma ei ole altvedaja inimene. Kohutav!
Ema süda on siiski ema süda ja nii ma siis meeletute süümepiinadega korraldajale helistades teatasin, et ma ei suuda kuidagi seda sõitu ette võtta.
Hetk hiljem pakkus minu mees, et äkki on seal koolis arvutiklassis mingi võimalus teha see kohtumine läbi skype’i. Lubati uurida. Tuli välja, et Lähte gümnaasium on väga hea tehnikaga kool. Oli kaamera, oli mikrofon, oli ekraan ja korraldajate-osalejate huvi seda kõike kasutada. Nii me siis seadsimegi tehnika valmis, nemad seal ja meie kodus. Super! Nemad nägid mind, mina neid, pilt ei katkunud, heli oli hea. Nemad said küsida, mina vastata. Milline kokkuhoid!
Kütusekulu null, sõiduks vajalik ajakulu ka null. Loodus jäi minu auto heitgaasidest saastamata ning minu emasüda oli rahulik, sest meie jutuajamise ajal magas mu palavikus pojake mõnusalt lõunaund. Kui ta ärkas, olin ma tema kõrval. Ei jõua ma ära kiita neid lahedaid ja tarku Eesti kutte, kes Skype’i leiutasid. Minule tähendas see võimalus tol päeval küll rohkem kui palju.
Aitäh neile!
Tervitades Kirsti.
 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster