INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
23. september 2019

Uudised

Nimedest  21.06.2007
kirsti3_160647.jpg Küll on veider, et mõni inimene läheb täiesti keema, kui teine oma lapsele mõne „mitteeestlasliku” nime paneb. Ei olegi Siim või Peeter või Malle! Põhiline lause on neil kritiseerijatel ikka see, et välismaine nimi näitab vanemate rumalust. Mida vähem haritud, seda keerulisem nimi lapsele pannakse. No tere jutt! Kuidas saab mõista hukka inimest selle eest, et talle ei meeldi sellised Jussi-Maali laadsed nimed! No mis teha? Pealegi kuulume me Euroopa Liitu. Lapsed, kes nüüd sünnivad, saavad vabamalt minna õppima teistesse riikidesse, maailm on lahti. Palju lihtsam, kui sul on nimi, mida kõik hääldada oskavad ja mis teistele rahvustele ka meelde jääb. Ma arvan, et asi on ikka rohkem kritiseerijate kitsarinnalisuses. Ja üldse, kuidas saab see olla kolmandate inimeste asi, millise nime keegi oma lapsele valib? Mul on küll hea meel, et minu lapsed ei pea oma nime mitu korda ütlema, et keegi oskaks järele hääldada. Las ikka iga inimene otsustab ise. Ja kui mul oleks valida Luule või Caroli vahel-valiksin ausalt viimase!
Tervitades Kirsti.
Kommentaarid: [10]

kribil 21.06.2007 00:49
minu meelest näitab natuke rumalust see, kui lapsele pannakse nimeks Maik mitte Mike või Dšein mitte Jane. kui juba välismaine nimi, siis olgu kirjapilt korrektne.
üksvahe oli jube palju selliseid kuulmise järgi üles kirjutatud nimesid.

aga ilusaid nimesid ole nii eesti- kui välismaiste seas.
Koledaid ka(maitseasi, teate ju küll)

ah-jaa, sellest välismaa asjast,
ülo pikkov rääkis kunagi, kuidas ta kõigile meelde jäi kuna ta nime esitäht on smile-face...
Maddy 21.06.2007 08:53
Mina pole küll ühtegi sellist inimest näinud, kes välismaise nime peale keema läheks. Pigem nöögitakse neid, kes topivad oma lapsele 2-3 "imelist" nime, mille kirjutaminegi raske, rääkimata hääldamisest.
Mary 21.06.2007 08:56
Mina nõustun küll selle teooriaga, et lapsele nime pannes väljendab inimene oma vaiset taset. Ja kui intelligentsus ei luba seda muud moodi teha kui panna oma järeltulijatele imekeerulisi "seebikates" kuuldud nimesid, siis näitab see haritust või selle puudumist. Ja ainult väga kõrge vaimsusega, nö normaalsele inimesele mõistematule, näiteks kunstiinimesele, on omane panna lapsele nimeks Mats või Saara. Ja täiesti normaalselt arenenud inimesed panevad mõistetavaid levinud nimesid, mõtlevad selle kõla ja rahuvusvahelisuse peale. Mina valiksin ka Luule asemel Caroli, ja ma nõustun, et ma ei ole mingi imekõrge vaimsusega inimene, vaid täiesti keskpärane ja normaalne, seda see nime valik ka näitab.
Snegurotška 21.06.2007 10:46
minu pärast las lapsevanemad panevad nimesid milliseid nad tahavad, aga tuleks ikka arvetada sellega ka, et see inimene ükskord suureks saab...näiteks ühe mu üle 30 meestuttava nimi on Armas, jube juu......koolis teised poisid kiusasid, suured inimesed nii lollid pole, aga kuidas sa ütled (eriti kui veel mees oled) teisele mehele, et Armas tule siia, Armas lähme kõrtsi:))) Sellega on palju nalja saanud.
Tanka 21.06.2007 11:31
Tuleb jälle meelde vana näide Ithaka Maria Cyrcelea....no mis nimi see on? Ei ole rahvusvaheline, lihtsalt mingi oma peas välja haudutud õudus.
Ei jonni ka sellepärast, et palju välismaiseid nimesid kasutatakse, kõik ei saagi olla Siimud ja Peetrid, aga igasuguseid imenimesid on ka jube kuulata.
kribil 21.06.2007 12:11
Armas on soome nimi, mida pandi vähemalt 100aastat tagasi juba.
vat ei tea, kas see praegu ka populaarne on või pigem nagu meie Evald.
Fergie 21.06.2007 12:42
Kust on tulnud selline arvamus, et eestlased lähevad keema kui välismaiseid nimesid kasutatakse - enamus ju välismaiseid. Sõna on võetud rohkem nimede üle kui lapsele on topitud mitu väga rasket ja võõrapärast nime, mida ei anna hääldadagi.
Minule jälle tundub totakas kui vanemad topivad nimedesse K asemel igale poole C tähti ja muidugi popid Y ja x tähed, mõtetu, ega see nime ägedamaks ei tee ju.
tiigrike25 21.06.2007 15:41
Minu lapsel on c täht nimes, sest originaalis kirjutati nii ja ma polnud seda nime enne kuulnud.Küll aga on see nüüd laialt levinud nimi.


Gia 21.06.2007 16:44
mul on juba 20aastat välismaa nimi.algul mulle ei meeldinu üldse..aga nüüdseks olen rahul et olen"eriline":D
eestis on seda nime veel kahel tydrukul,noorematel:P
flicha 22.06.2007 11:45
no Luule ja Malle on sellised 30ndate popnimed. Ja Carol pole mingi keeruline nimi.
Imelikud on need Charliice Vihmapisarad jne. Ja need, mida välja ei loe ja ei saa aru, kas poiss või tüdruk.
Artikli kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster