INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
16. september 2019

Uudised

Hirmud ja kannatused  08.02.2007
kirsti2_195534.jpg Me kõik kardame midagi, kes pimedat, kes putukaid. Minu väga suur koer kartis treppe. Täiesti kohutav, ise nii suur, et võtaks neli astet korraga, aga ei midagi. Väriseb ja tudiseb treppi nähes. Minu bernhardiin on tõeline õueloom, samas meeldib talle magada nii, et ta näeb, mis toas toimub. Meie uues kodus on selleks kõige parem võimalus teise korruse suurel rõdul, siit näeb ta ilusasti tuppa, tuul peale ei puhu ja üldse on mõnusalt ruumi. Rõdult viib trepp aeda, igavesti lahe ju,aga....koer kardab treppi. Saime ta suure hädaga siis sinna rõdule küll, aga alla enam mitte. Oh häda! Nuta või naera, alla ei tule. Just nagu filmis „Siin me oleme!” Kuna koer oli minu idee on ta ka minu kohustus. Olen temaga koolis käinud ja muidu õpetanud, tark ja taibukas teine, aga vot alla ei tule. Algas siis kahepäevane meelitusprogramm. Oleks filminud, oleks hea õppematerjali (suht naljaka) saanud. Vorst, sink ja viiner temas huvi ei äratanud ja trepile lähenema ei meelitanud. Mõnusalt lõhnav Saaremaa ahjuliha ja minu pea, et neljakäpakil trepiläbimise demonstratsioon tõid mu kutsukese teise päeva hommikuks juba eelviimasele astmele ja siis kihutas ta ikka tagurpidi üles tagasi. Oi, kuidas ma kadestasin üht vanaprouat, kes oma koerakese süles läbi lumehange viis, oleks ka oma koera sülle võtnud, aga kuidas ka ei proovi, 85 kg. on liig minu jaoks! Jõudsin isegi mõelda, et ei tohi võtta looma, kellest jõud vajadusel üle ei käi, aga usk tema hirmu ületamisse oli mul endiselt alles. Nõrk küll, aga alles. Kujutate siis ette hetke, kui me kahekesi, käpp käpa järel, lõpuks viimase astme olime läbinud! Sellist kergendust pole ma ammu tundnud, pisarad jooksid, nagu oleks meie omad suusatamises jälle medali saanud! Ja rohkem polnud vajagi, nüüd jookseb üles-alla nagu vana trepihai! Seega, iga hirm on ületatav. Ja kui kellelgi sama probleem koeraga, küsige julgesti! Spetsialistina aitan!
Tervitades Kirsti.
Kommentaarid: [4]

Betty Boo 08.02.2007 09:01
Pole mul koera ja pole ka probleemi :)
Siilike 08.02.2007 09:38
mul vanematel väike kutsu, kes kardab ....linnukesi :), aga ma arvan et see juba tema enda kiiks.
Snegurotška 08.02.2007 10:17
oi mina mõtlesin ka, et kui ükspäev oma majja kolime, siis võtame bernhardiini....nii armsad mõmmid.
sina 08.02.2007 18:54
koerad ju kardavad kõrgusi. oma kalli terjeriga elasime kolmandal korrusel. jookseb üles ja alla, pole probleemi, aga enam kõrgemale ei lähe. kui siis suure surmaga läheb, siis roomab mööda seinaääri :) kord üritasin temaga Pirita silda ületada. ajas oma käpakesed nii vastu..
hoidsin teda, et ta autode poole ennast ei tiriks. nüüd elame maal, oma majas. musträstased, tihased jalutavad tema ninaeest läbi ja loom ei tee väljagi. linnud harjunud ja loomake samuti.:)
Artikli kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster