INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
24. august 2019

Uudised

Mänguasjadest  11.01.2007
kirsti2_125420.jpg Oi kui lahe on olla tänapäevalaps. Ma arvan, et kõik lapsevanemad mõistavad. Käid mänguasjapoes ja imestad, oleks mul kunagi midagi sellist olnud!
Mäletate, kellel aastaid üle kolmekümne, kuidas meid õpetati „Tähekese” ja lastesaadete vahendusel meisterdama tikutoosidest nukumööblit!? Nii, et laual käisid sahtlid lahti ja puha! Tegelikult oli ju väga sheff! Ma arvan, et me lihtsalt oleme selle unustanud. Ja kui võtaks nii palju aega, et istuks oma lastega maha ja meisterdaks samasuguse nukumööbli, äkki mängiks nad sellega rohkem, kui ülikalli ja ilusa roosa Barbie-majaga? Tihti on ikkagi nii, et lihtsam on ju osta see valmis maja ja mööbel, sest paljudel ju aega laste jaoks ei olegi, see-eest raha on küll.
Ja aega pole ju seetõttu, et me tahame pakkuda ikka seda kõige paremat, selleks on aga raha vaja. Nokk ja saba-teema. Võib-olla on lahedamad need asjad poes, millest meie unistadagi ei osanud, aga võib-olla ei ole. Äkki mängiks teie väikene tütar parema meelega nukuga, mille emmega koos ise saab õmmelda-just sellise, nagu endale meeldib? Võib juhtuda, et see ei asenda neid ilusaid poenukke, aga enne ei saa teada ka, kui pole proovinud. Seega, tuletame meelde vanad Kass-Arturi saadete ja „Tähekese” meisterdamisnipid ja proovime! Kui lapsele ei meeldi, mida ma vaevalt usun, siis ise peaks küll mõnusa emotsiooni saama. Millal te viimati midagi sellist tegite? Tervitades Kirsti.
Kommentaarid: [4]

cream 11.01.2007 10:12
Kusjuures ükspäev jäin sõbrannaga seisma mingi antiikvariaadi akna taha, kuskil pool tundi seisime ja naersime, et appppiiii, selline mänguasi mul oli või seda olen näinud sinul vms. Nostalgia!! Ja veel, meie tegime ka kingakarpidest väikestele nukkudele maju ja mu isa tegi isegi väikese lambi, mis ka tegelikult põles, sinna sisse. Ma olin kõige popim tüdruk terves majas(y)...
Betty Boo 11.01.2007 10:24
Mäletan väga hästi kuidas emaga koos tegime nukuriideid ja kingakarpidest ja muudest potskudest tegin endale nukunurga....nüüd pole viimasel ajal midagi nikerdanud. Laps on ülekuhjatud mänguasjadest, mida ämm ja äi ja vanaema ja vanaisa kokku tassivad, nii et murra jalaluud ära. Kutil pole huvigi enam....isegi osad jõulukingid seisavad siiani pakendites, sest vend ei viitsi lahti võtta. Träna liiga palju. Ise juba mõtlesin, et tuleks osa lasteaeda ära anda ja enamus lihtsalt kappi salaja hoiule, ehk siis tekib ka huvi.
Mis ma siin valetan, ikka oleme koos meisterdanud...käisime just sõbranna plikal sünnipäeval ja meisterdasime koos lillekimbu, värvilisest paksust paberist lillekujud välja ja joogikõrred varteks otsa, südamikuks natsa jõulukarda. Väga šeff ja kaardid teeme ka ise.
mann 11.01.2007 11:14
me ikka meisterdame, aga nüüd on kõik nii lihtsaks tehtud...vanasti pidi ikka endal kõvasti ettekujutust ja hakkamist olema. Mäletan et suuremana sai ise tehtud Monopoli mäng, kuhu sai siis korjatud välismaa karpidelt silte ja pilte ja sinna kleebitud.
Täpp 11.01.2007 15:21
ja kunagi sai meisterdatud pabernukke ja neile kleite....olid ajad :)
Artikli kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster