INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
23. september 2019

Uudised

Elulooraamatud  07.12.2006
kirsti_112636.jpg Minu lemmikud-elulooraamatud! Iga kord loen ja imestan, kuidas see persoon, kellest raamat räägib, nii hästi kõike mäletab? Ehk pidas päevikut? Sel juhul juba kergem raamatut kokku saada.
Ühel hetkel mõtlesin, et kirjutaks ka enda elust raamatu. Materjali oleks nii, et ohohooo...aga...
Kunagi, oi kui palju aastaid tagasi, ütlesin ma ühele tollasele peikale, et ma pühendan talle oma elulooraamatus terve lehekülje! Oi kuidas ta ehmatas! Tegu suht tuntud tegelasega ja muidugi ei tahaks ju keegi meist kuidagi noh, ütleme nii, et mitte enda poolt valitud valguses paista. Mina tegin sel hetkel muidugi nalja.
Aga ma vist olen selleks liiga hea inimene. Ma ei saakski seda raamatut kirjutada! Mul ei ole olnud ühtegi „tundmatut” suhet, keda lugeja ära ei tunneks. Ma võin ju kasutada teisi nimesid, aga tegevusala reedaks! Ei taha ju inimestele halba. Mitte,et ma neist midagi halvasti räägiks, aga mina ju ei tea kas nende naised teavad nende eelmistest eludest midagi või ei. Küll saaks pahandusi külvata! Oi jube! Vanasti poleks ma muidugi põdenud, ärapanemiserõõm on ju see kõige suurem, vähemalt meil, eestlastel. Aga nüüd...ma olen vist pehmoks muutunud. Ma ju ise ei tahaks lugeda oma mehest kellegi teise elulooraamatust. Ja see jutt, et ära tee teisele seda...blaa-blaaa. Ma vist arvangi nii. Või arvan ma seda seni, kuni mõni kirjastaja mulle suure hunniku raha arvele kannab. Money talks, bullshit walks, you know! Elame näeme. Igal juhul, kui te kunagi loete mu elulugu, minu enda kirjutatuna, siis teate-rahamuresid mul vähemalt ei ole! Hetkel liiga pehmeke Kirsti
Kommentaarid: [6]

Betty Boo 07.12.2006 10:34
Mina küll ei viitsiks endast midagi kirjutada. Ja endi kirjutatud elulood on ka ma arvan rohkem kirjanike kirjutatud, sinu faktide najal. Mulle meeldib lugeda hoopis ajaloolisi kirjutisi kuningate ja igasuguste sinivereliste kohta. Põnev, mida siis kõike ei tehtud ja millised kombed olid jne. Tänapäeva elulood pole üldse nii mahlakad!
Deisi 07.12.2006 11:41
Olen lugenud päris palju kunstnike elulugusid, aga ma kaldun arvama, et need keegi teine kirjutanud, kui nad ise.... Selliseid Savisaare ennast kiitvaid elulooraamatuid ei viitsa lugeda.
seliin dioon 07.12.2006 12:47
Ma ei usu, et keegi viitsiks minu kirjutatud väikekodanlase elukeset lugeda. Isegi kui ma mõni tuntud kuju oleksin, et tahaks et keegi minu elulugu loeks ja pärast lahkaks ja kommenteeriks, et on ikka loll...
Märtsijänes 07.12.2006 14:43
Jutt õige, kui keegi ikka mingi kõva summa letti käiks, võiks kirjutada küll, paneks veel juurdegi, et jutt mahlakam tunduks :)
Tõruke 07.12.2006 16:09
Mai saa aru, miks üldse on vaja teiste jaoks oma elulugu kirja panna....kui mu elu oli teiste jaoks huvitav, eks siis leitakse mida minust kirjutada, aga ise sellega lehvida...ja nagunii enamus asju oleks ilustatud ja kaunimaks tehtud.
mann 08.12.2006 12:09
loen ka heameelega just ajaloo hõnguga elulugusid. Praeguse aja lood mind eriti ei huvita. Endast kirjutamine oleks eriti nõme reklaam oma eluajal teistele lugeda ja kaagutada.
Artikli kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster