INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
19. oktoober 2019

Uudised

Kirevaid kilde loomade maailmast  24.09.2006
koer2_153414.jpg

Koeraekskrementide korjamine on nii vastik, et ameeriklased jätavad selle tänapäeval professionaalide hooleks. Ühendriikdes tegutseb juba 300 firmat, kellele koeraomanikud võivad helistada, kui nende lemmik on kangi vales kohas maha poetanud. Üldjuhul saabub koerakaka korjaja kohale kiiremini kui Eesti kiirabi, nii 10 minutiga ja kasseerib teenuse eest 125 kuni 200 krooni. Põhimõtteliselt on tegemist ideaalse tööga, sest hästi palju saab ringi liikuda ja uute ja huvitavate inimestega tuttavaks saada. Tegemist on kasvava majandusharuga, sest 40 protsendil USA majapidamistest on oma lemmikloom.

Kaks aastat vana Labradori retriiver pürgib järgmistel Alaska osariigi valimistel kuberneriks. Brinkley kampaania tähtsasse ametisse algas naljast, mille karvakera omanik oma sõpradele välja käis. Koera toetajad võtavad aga teda tõsiselt ja t-särke, tekstiga "Brinkley kuberneriks” on müüdud juba 4000 dollari eest. Lemmiklooma omanik lubab olla ka platsis kui hakatakse valima järglast president George Bushile.

Tänapäeva lemmikloomadele mõeldakse välja igasugu veidraid asju. Austraalane Andrew Larkey leiutas vee, mis peaks kõikidele koertele meeldima. Pudelitesse villitakse vesi, mis on kas veise, sea- või kanalihamaitseline. Toote nimi Aqua Dog. Larkey kinnitab, et koertele suunatud vesi on turul väga hästi vastu võetud, seda müüakse üle 1000 pudeli nädalas. Osade meelest oli tema idee naeruväärne, kuid müüginumbrid räägivad teist keelt. Pudel koeravett maksab tsirka 31 krooni. Ja saareriigi ostjaid see ei hirmuta, vesi kaduvat lettidelt nagu soe sai. Mees viib juba oma toodangut ka Ühendriikidesse, Taiwani ja Singapuri. Üks saareriigi lemmikloomaomanik räägib, et tema ostab oma lemmikutele iga päev ühe pudeli imelist vett, lemmikkoeri on tal seitse. Ta arvutas kokku, et ühes aastas kulub tal uudsele veele tsirka 70 000 krooni.

Princetoni ülikooli evolutsioonibioloog Andy Dobson usub enda sõnul, et on leidnud põhjuse, miks indialased peavad lehmi pühadeks: need eritavad nii palju süsinikoksiidi, et moskiitod ründavad inimeste asemel neid. Ka Tansaania karjused hoiavad lehmade ligi, sest need pudulojused kaitsevad neid malaaria eest.

Uuringus jõuti järeldusele, et elevantidele ei meeldi käia ülesmäge, seetõttu elavad nad enamusaja tasandikel. Põhjus peitub tõenäoliselt selles, et raske looma mäest kondimootoril ülesvedamine nõuab talt suurt jõudu ja tahtmist ning kulutab ka liiga palju energiat. Et välja uurida, kuidas elevandid käituvad, kinnitati ühele Põhja-Keenias elavale karjale selga gps-seadmed, mis edastasid loomade asukoha kohta infot iga paari tunni tagant. Andmeid analüüsides tuli välja, et elevantidele ei meeldinud mägine ala ja nad üritasid neist alati ümber minna. Uuringu andmeid saab kasutada näiteks loomade kaitse eesmärgil. Teadlaste sõnul kasutab täisealine elevant iga meetri mäkketõusul liigsed 25 000 kilokalorit. See on 2500 protsenti rohkem, mida ta kulutaks tasandikel liikumiseks. Kuid leidub ka erandeid. Üks Keenia elevants elas kogu oma elu Mount Kenia nõlvadel, elades tsirka nelja kilomeetri kõrguses.

Indias Alexandria linnas elab üks maailma kallimatest kassidest. Nimelt on Sebastian-nimelisel pärsia tõugu miäukinil suus ehtsast kullast hambad. Metallist närimisaparaadi otsustas lemmiklooma suhu toppida selle omanik David Steele, kes on ametilt hambaarst. Operatsiooni enda lasi ta siiski teha proffesionaalsetel veterinaaridel. Üks hammas läks mehele maksma 11 000 krooni.

Inglise kaluriküla otsustas loomakaitseaktivistide survel loobuda üle 30-aasta kestnud traditsioonist. Kaks 9-liikmelist meeskonda võtsid iga aasta mõõtu Lyme Regisi külas. Relvaks oli 10-kilone mereangerjas. Puupoomidel seisva meeskonna ülesandeks on surnud angerjaga vastast nii tümitada, et too alla kukuks. Loomakaitsjate sõnul on tegemist lugupidamatusega tapetud angerja vastu. Üritusele müüdud piletite eest osteti päästepaate ja hooldati neid.

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster