INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
23. september 2019

Uudised

Kirevaid kilde teadusmaailmast  23.09.2006
globe_152903.jpg

Meie koduplaneedi Maa tuum võib koosneda puhtast kullast, väidab Sydney Macquarie ülikooli geoloogiaprofessor Bernard Wood. Teadlase arvutuste kohaselt jätkub seal asuvast kullast maa peale toomisel kogu maakera katmisest poole meetri paksuse kullakihiga. Meie koduplaneet oli Woodi sõnul sündides sedavõrd kuum, et kõik kivimid ja metallid olid vedelas olekus, mis viis elementide eraldumisele. Raskmetallid, nagu kuld, uppusid sügavamale ning kergemad kivimid jäid pinnale. Tervelt 99% Maa kullast asub tuumas, väidab professor Wood. Sellest teadmisest jääb kulla kättesaamiseks paraku väheseks. Nimelt algab tuum 2900 kilomeetri sügavuses. Seni sügavaimad puuraugud küünivad vaid 16 kilomeetri sügavusse.

Ameeriklaste elu on kahe aastakümnega muutunud üha üksildasemaks, sest värske uurimuse kohaselt ligi veerandil jänkidest ei ole mitte ühtki sõpra ja üle pooltel on maksimaalselt kaks lähimat sõpra. Veel 20 aastat tagasi oli enamikul ameeriklastest vähemalt kolm sõpra.

Jaapani kosmeetikagigant Kanebo hakkab tootma nätsu, mis paneb mehed lõhnama sõna otses mõttes kui roosinupud, higi asemel. Otoko Kaoru nimeline närikas sisaldab roosides sisalduvat lõhnavett, mis meestel eritub kehast higinäärmete kaudu. Üks nätsupadi garanteerib selle, et paari tunni jooksul lõhnab Teie vanamehenäss kui roosinupuke.

Hambaarstid võisid töötada juba 4500 aastat tagasi, näitavad väljakaevamised Mehhikos. Hiljuti leitud luukere viitab sellele, et iidsed maya-indiaanid pistsid tseremooniatel endale suhu jaaguari või hundi hambad. Vulkaanilise tuha alla mattunud mehe luukere leiti kõrvaliselt mägialalt lääne-Mehhikos. Muinasmees oli elanud 2500 eKr. Mehe esihambad olid ilmselt välja lõigatud, et ta saaks nende asemel kasutada loomade hambaid. Loomade hammaste kandja oli 155 cm pikk, surres oli ta 30-aastane. Mitmes Mehhiko kultuuris kummardati metsloomi nagu näiteks jaaguari.

Põhja-Rootsis elav Emma Lindgren on spetsialiseerunud sääskede kasvatamisele. Kolme viimase aasta jooksul on ta pinisevaid vereimejaid müünud ravimifirmadele, kes üritavad välja töötada seerumit, mis peletaks need putukad inimesest eemale. Naise sõnade kohaselt maksab gramm sääski sama palju kui gramm kulda. Kasvatab ta neid väikeses majakeses ja püüab nad kinni tolmuimejaga. Siis ta kuivatab nad ja pistab paki sügavkülma.

Ühe Chicago reklaamibüroo poolt tellitud uuring näitas, et sealsetele meestel on siiber jutust, et tänapäeva ideaalmees oleks metroseksuaal ehk mees kes näeb välja homo, kes käitub kui homo, kes räägib kui homo, kuid on siiski heteroseksuaal. 70 protsenti uuritud meestest tõdes, et meestele suunatud reklaamides ei ole tegelikkusega midagi pistmist. Samas pooled mehed olid ebalevad selles, milline see tänapäeva mees siis välja peaks nägema.

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster