INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
17. september 2019

Uudised

Juukseravi ilusalongis- reaalsete tulemustega või muinasjutt?  13.09.2010
Mari Velske
1174075099_115312.jpg Kes meist ei ole kuulnud juuksuris olles, et meie juuksed on katki, tuhmid ja räsitud ning juuksuri südamlikku soovitust läbida oma juuste päästmiseks ravikuur. Kas see ravi on ka otstarbekas ja päästab meie juuksed või on ta lihtsalt üks müügiartikkel, mida proovitakse meile igas salongis maha müüa?
Kuna mu omad juuksed on tumedast heledaks värvimise, selle aastase tugeva ja rohke päikese ja mitme muu teguri koosmõjul muutunud just sellisteks nagu eelpool kirjeldatud ehk siis tõeliseks heinakuhjaks mida on võimatu läbi kammida, otsustasin teha enda peal katse, et uurida välja juukseravi tagamaad. Tulgu mis tuleb, sest maha pean nad ju nagunii lõikama! Tervelt kaks tundi kulus selleks, et leida tohutust salongide valikust ja kõigist ahvatlevatest juukseravi pakkumistest üles just mulle sobiv. Kriteeriumiteks olid siis kindlasti hind ja lubatav tulemus. Lõpuks langes mu valik kesklinnas asuvale ilusalong Lootosele. Hind tundus täiesti arvestatav, kui lubadus, päästa sinu juuksed kääride käest, tõesti paika peab ja ravi iseensesest tundus põnev, sest tehakse seda kuumade plaatsirgestajate abil ja sellel tehnikal on lausa oma nimetus kuumkauterisatsioon. Otsustasin siis alustuseks minna salongi kohale ja vestelda natuke juuksuritega, et tagamaad uurida, sest tegu on siiski tunda andva summaga, mis tuleb oma juustesse investeerida.
Salong ise oli kergesti leitav ja minu jaoks oli plussiks ka see, et sain tasuta parkida, mis on autojuhtide suurim mure kesklinnas liiklemisel. Ise olin rõõmus-vähemalt prakimise pealt jääb raha alles! Salongi sisendes lummas mind kohe sealne meeldiv ja kodune õhkkond, kui algul olin natuke pabinas, kas ma üldse oma juukseid juuksurile näidata julgen, siis nüüd olin selle sootuks unustanud ja enesele märkamatult olin langenud juuksuriga põhjalikku konsulatatsiooni ja oma krunni kuklast valla päästnud. Konsultatsiooni kägus selgus, et tegu on naturaalse ravisarjaga, mis sisaldab ehtsat pambust ja kuumkauterisatsioon on hea kuna aitab ravil tungida sügavale juuksestruktuuri, mille abil saavutatakse tugevad, terved, loomulikult kaunid, säravad ja pehmed juuksed.
Kuur pidi iseensest koosnema neljast korrast, mis võtab aega 1-2h olenevalt juuste pikkusest ja paksusest. Mõeldud tehtud! Otsustasin kuuri ära proovida. Leppisin juuksuriga aja kokku ja oma suureks üllatuseks sain veel flaieri, millega hoidsin ravi pealt kokku pool tuhat krooni. Flaieriga sai siis kuuri meeldivalt soodsa hinnaga ja lisaks sisaldas see ka tasuta juukselõikust. Otsustasin kohe kuuri kinni maksta, et ma ei saaks enam alt ära hüpata. Rõõmsalt läksin koju ja jäin oma esimest raviprotseduuri ootama. Õhtul peale tööd salongi poole liikudes suutsin juba kahetsema hakata- kogu see juuksuri jutt ja flaier oli liiga hea, et tõsi olla.
Miks ma küll maksin selle raha ära, nii hea oleks praegu helistada ja öelda, et ma siiski ei soovi antud teenust? Nüüd on aga juba hilja… Astun salongi sisse ja mind seatakse protsedduriks mugavalt sisse. Olen veidi tujutu ja väsinud olemisega ja peas vasardabainult üks mõte , kas olen hea müügimehe ohver? Ravi algas peapesuga, õigemini oli seda pesemist antud protseduuri juures õige palju, seejärel pandi pähe mingisugune ampull. Juuksuri sõnul ongi see ampull kõige alus ehk põhiline komponent, kuigi kõik tooted mida ravis kasutatakse on äärmiselt olulised tulemuse saavutamiseks, sest alustades šampoonist kuni palsamini välja on nad kõik omavahel sõltuvuses ja toetavad või kinnistavd üksteist. Pärast ampulli kuivatati juuksed hoolikalt ja siis algas kuumkauterisatsioon- peenikeste salkude haaval tõmmati kuumade sirgestajatega minu juuksed läbi. See pidi aitama ampullis olevatel toimeainetel tungida sügavale juuksestruktuuri, mille tõttu on ravi tulemus püsiv, sest ravitakse juukseid sügavuti mitte pealmsielt. „No vaatame ja näeme, seda sügavust.“ mõtlesin ma. Kui sirgendamisega oli ühele poole saadud pesti jälle mu pead ja pandi pähe ravimask, mida hoiti 5-10 minutit. Kui mask oli maha loputatud pihustati veel balsamit ja alustati kuivatamist.
Ma poleks iial arvanud, et raviprotseduur võib olla nii pikk ja põhjalik, kokku kestis see minul 1,5h. Kui ka pole lubatud tulemust, siis vähemalt on minuga selle raha eest piisavalt tegeletud! Kui juuksed kuivatatud said ja juuksur ütles, et katsuge nüüd oma juukseid. „ Kas tunnete vahet?“ küsis juuksur. Tõepoolest juuksed olid oluliselt mõnusamad ja ilusamad.
Minu tuju ja usk protseduuri hakkas paranema. Otsustasin osta ka kodus kasutamiseks mõeldud šampooni ja palsami, et ravi ka omalt poolt toetada. Ravikuuri käisin saamas korra nädalas ja nüüd kuu aega hiljem, olen oma investeeringuga väga rahul. Kui ravile minnes oleksin pidanud oma juuksed vähemalt poole lühemaks lõikama, siis nüüd lõigati mul ära ainult otsad.
Kõik lubatu on tõeks saanud ja mul on tõepoolest läikivad, pehmed ja terved juuksed. Mis põhiline käärid võisin puruks murda nagu ühes telereklaamis.
 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster