INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
15. september 2019

Uudised

Keemiline koorimine – kas lahendus minu nahaprobleemile?  16.12.2009
keemiline_koorimine_185721.jpg

Algselt vaid dermatoloogide poolt läbi viidud naha koorimine hapetega on viimasel   aastakümnel saavutanud suure populaarsuse ka kosmeetikakabinettides ja mõte näole kantavast happest ei kõla enam nii hirmutavalt kui varem.

Keemiline koorimine sobib praktiliselt kõikidele nahatüüpidele ja aitab ka selliste probleemide puhul nagu akne, pigmendilaigud, armid, kortsud, laienenud poorid, pindkuivus, rasune ja ebaühtlase värviga nahk.

 

Kuidas näeb välja keemilise koorimise protseduur?

 

Enne protseduuri on oluline konsultatsioon, kus klient saab rääkida nahaprobleemidest, mis teda häirivad (nt ebaühtlane jume, kortsud, laienenud poorid, armid jm). Seejärel analüüsib kosmeetik kliendi nahka, selgitab protseduuri käigu ja annab juhiseid, kuidas järgnevatel nädalatel oma naha eest hoolitseda. Sõltuvalt kliendi eesmärkidest ja probleemidest valib kosmeetik koorimise astmeks kas pindmise või keskmise sügavusega koorimise.

 

Mis on pindmine koorimine?

 

Pindmist koorimist nimetatakse ka nn lõunavaheaja koorimiseks, sest seda võib teha ettevalmistamata nahale ja tulemus on näha koheselt peale protseduuri – nahk on värske, särav ja kreemides sisalduvatele aktiivainetele vastuvõtlikum. Pindmine koorimine ei ole valus ja ei põhjusta järgnevatel päevadel naha koorumist. Ka nahahooldus järgnevatel päevadel ei erine igapäevasest. Vaid päikesest ja solaariumist tuleb hoiduda järgneva kahe nädala jooksul. Pindmisi koorimisi võib päikesevabal perioodil teha regulaarselt iga 3-4 nädala tagant. Sügis-talvisel perioodil on soovitav lisada kodustele nahahooldustoodetele nahatüübile sobiva kergelt happelise kreemi, mis aitab kiirendada naha uuenemist.

Pindmine koorimine sobib kombineeritud, pindkuivale või rasusele nahale, samuti ka kergema vistrike ja ebapuhtuse probleemi korral. Protseduuri tulemusi aitab pikendada ja parandada kodus kasutatavad happetooted.

 

Kellele sobib keskmine koorimine?

 

Keskmise sügavusega koorimine sobib nahale, mille probleemiks on nt pigmendilaigud, akne, kortsud, laienenud poorid jm. Enne koorimist on väga oluline naha õige ettevalmistus kas happelise kreemi või ühe pindmise koorimise protseduuriga, et saavutada sügavamaks koorimiseks võimalikult ühtlane nahapind. Keskmise koorimise ajal kantakse vastavalt nahaprobleemile sobiv hape kihtidena nahale, (kihtide arv oleneb probleemist ja naha olukorrast)  mis seejärel kahe päeva möödudes maha kooruma hakkab ja uue värske „beebinaha” esile toob. Aktiivne ketendamine toimub keskeltläbi 3-5 päeva, mille jooksul tuleb kasutada spetsiaalset naha paranemist soodustavat kreemi. Kuigi protseduur tundub teoorias hirmutav, ei ole praktikas olukord niivõrd hull. Jättes aktiivse ketenduse päevad nädalavahetuseks, ei sega happekoorimine igapäevast elu ja eraldi puhkust kodus istumiseks ja paranemiseks kindlasti võtma ei pea.

Erinevad nahaprobleemid nagu näiteks akne ja pigmendilaigud nõuavad korduvaid koorimisi ja hoolduskuuri, mis koosneb 3-5 protseduurist iga 10-14 päeva tagant.

Vahetult pärast koorimist naha ketenduse ajal on oluline kiirendada naha paranemist spetsiaalse ravikreemiga ja hoiduda lahtiste nahatükkide ära tõmbamisest, sest nii kahjustub alles tekkiv noor nahk. Järgneva kahe kuu jooksul tuleb kindlasti vältida päevitamist ja kasutada UV-kiirguse eest kaitsvat päevakreemi (eriti pigmendilaikude probleemi puhul).

Keskmise koorimise tulemus kestab kauem kui pindmise koorimise puhul, kuid sõltub siiski algsest probleemist, mille puhul koorimist tehti, sest sageli on nahaprobleemid väga individuaalsed. Väga head tulemused on akne ja rasuse naha ravis, ka kortsude ja nõrgenenud elastsuse paranemine on märgatav.
Loe rohkem hoolduse kohta
SIIT

 

Detsembris kõik KEEMILISED KOORIMISED -15%

 

 

Keemilise koorimise protseduurid ja TASUTA konsultatsioonid:

 

Weyergans Stuudio

Haabersti 5, Tallinn

Tel: 651 65 65

www.weyergans.ee

 

 

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster