INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
21. august 2019

Uudised

Kirevaid kilde laiast maailmast  07.02.2009
lotto_100547.jpg

40-aastane sakslane jõudis paar päeva töötuna elu järele pead murda. Kuid siis langes tema kätte lotovõit. Ja ikka korralik peavõit, sest summaks oli 274 miljonit krooni! Mees räägib, et tema hing jäi kinni, kui talle jõudis kohale, et ta võitnud. Nüüd on tal võimalus istuda maha ning mõelda rahulikult oma tuleviku üle järele. Lisades rahulolevalt naerust puksudes, et nüüd ei pea ta esimest ettejuhtuvat tööpakkumist vastu võtma.

Ameerika autovalmistajad General Motors ja Chrysler võtsid kasutusele senisest apetiitsemad pakkumised, et töötajaid meelitada esitama lahkumisavaldus omal soovil. Näiteks GM pakub neile sulas 240 000 krooni, pluss 300 000 kroonise kupongi uue auto ostmiseks. Need töölised, kes nõustuvad Chryslerist lahkuma ilma tervisekaitsekindlustuseta, saavad lisaks autoostukupongile koguni 900 000 krooni. Chrysler on juba vähendanud tootmist, mudeleid ja töökohti. Seni on kaotatud 32 000 töökohta, kulusid 36 miljardit krooni ja tootmismahtusid 30%. Samas müüginumbrid vähenevad endiselt.

Zimbabwe keskpank lõikas oma riigi rahakupüüridelt maha 12 nulli. Nüüdseks vatsab ühe biljoniline rahasedel ühe Zimbabwe dollariga. Sellega püütakse kontrolli alla saada riigis vohavat 100dade miljonite protsentideni ulatuvad inflatsiooni. Pank laskis ringlusse ka 7 uut sedelit, mil numbrid 1,5, 10, 20, 50, 100 ja 500 dollarit. Vana süsteemi järgi oli suurim kupüür 10 biljoniline (10 tuhat miljardit). Riik viis eelmise nullide lõikamiskuuri läbi pool aastat tagasi. Tegelikkuses on Zimbabwe dollar väärtusetu paberisedel, seetõttu anti kodanikele luba kasutada omavahelistes arveldustes ka Ühendriikide dollareid, eurosid ja Inglise naelu.

Kõikvõimalikud tõsielusarjad on viimase aastakümnega kõik telekanalid vallutanud, kuid teletegijad otsivad kogu aeg uusi ideid. Kõikvõimalikud laulja- ja talendiotsimissaated on juba ammu minevik, kuid Ameerika telekanal CBS kavatseb ekraanile tuua täiesti uue tõsielusarja, sel pealkirjaks Arranged Marriage. Nimelt kui Te ei ole selles elus veel oma kallimat leidnud, siis nüüd pääsevad need inimesed tanu alla. Uus kaasa ei hakka olema aga Teie endi valitud vaid saates võõrad valivad Teile abikaasa, olgu siis selleks mees või naine. Saatesse saavad kandideerida võistlejad vanuses 25 – 45 aastat, kes vallaliste turul ei ole läbi löönud. Kaasa väljavalijateks on näiteks saates osaleja pereliikmed ja sõbrad. Saate ajal lähevad vastkohtunud kohe ka alatari ette ning saates jälgitakse nende esimesi ühiseid samme. Seoses juriidiliste nüanssidega on sellised teles sõlmitavad liidud siiski virtuaalsed. Ühe teise telekanali uueks tõsielusarjaks on Block Party, kus piirkonna pered võistlevad omavahel.

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster