INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
13. oktoober 2019

Uudised

Eestlasi on kerge ärritada  20.11.2008
kirsti3_142710.jpg

Möödunud nädalal üritasin ma oma arvamuslooga juhtida vanemate tähelepanu sellele, et nad ikka hoolsalt kodus lastele liiklusest räägiksid. Hoiataksid, et punase tulega ei tohi üle tee minna ka siis, kui täiskasvanud seda teevad. Ja mis juhtus?! Lugesin huviga neid elu24.ee kommentaare, kus ma sellise sõimu osaliseks sain! Just kui oleks ma millegi eriti koledaga kedagi hirmutanud! Teeme siis mõned asjad selgeks!
Minu lood on minu arvamuslood, suuresti emotsionaalsed. Seega, kui purjus joodiknaine 50 km/h sõitvale autole ette hüppab, ei ole minu esimene mõte-„tore proua, kuhu kiirustad?” Kui leidub mõni inimene, kes nii mõtleks-tervitan tema rahumeelset käitumist! Mul on teine temperament.
Lood, mida te siit loete, on tellimuslood. Mulle makstakse nende lugude kirjutamise eest, seega jahuda sellest, et mis õigusega ma siin sõnavõtte korraldan, on rumal. Mul on oma ajaga tõesti palju rohkem teha, kui niisama tasuta lehepinda täita.
Kõige rohkem ajas mind naerma ühe eriti „targa” inimese kommentaar. Ise pargib invaliidi kohale ja nüüd räägib liiklusest! Kullake, need on kaks väga erinevat asja. Esiteks ei ole ma MITTE KUNAGI parkinud invaliidi kohale. Ma takistasin juurdepääsu ühele invakohale. Kaubanduskeskuses, kus on 24 invakohta ja kus sel hetkel ei olnud parkimas mitte ühtegi invaliidi, aga kõik kolm korrust olid puupüsti täis. Ma ei teinud sellega midagi halba. Keegi ei saanud viga, keegi ei jäänud parkimiskohast ilma. (Seega, ei ole võrreldav selle inimese käitumisega, kes ranitsatega koolilaste ees punase tulega teele astub. See võib lõppeda õnnetusega.) Seda, et korraga sõidab parkimismajja 24 invaautot-isegi vennad Grimmid poleks sellisele ideele tulnud. Ja ka sellele invakohale oleks saanud parkida, lihtsalt invaliid oleks manööverdama pidanud. Mina tema kohal EI OLNUD! Ei väidagi, et tegin õigesti ja tasusin karistusfirmale(kes end ise korraldavaks firmaks nimetab) ka viiesaja kroonise rahatrahvi, millel oli selgelt kirjas „takistas juurdepääsu invakohale”.
Eile räägiti uudistes, et ikkagi saab järjest rohkem inimesi liikluses kannatada. Peale nende elu24.ee kommentaaride lugemist ma isegi ei imesta selle üle. Mida me ootame inimestelt, kes hoiatusloost leiavad vaid ühe sõna „odavpood” ja see ongi kõik, mis sellest artiklist nendeni jõudis. Timmer on ülbe. Mis liikluskultuuri loomisest siin rääkida, kui tullakse õigustama seda inimest, kes punase tulega autole lihtsalt ette astub? Liiklusrikkuja õigustuseks öeldakse „aga ma ei salli Timmerit!” Tule taevas appi! Nii piiratult ei saa ju elada, raskeks läheb. Aga kui ei salli veel suurel hulgal tuntud inimesi... keeruline elu ikka mõnel.
Kui ma heast südamest räägin vanematele, kes võib-olla liiguvad ise ainult autoga töö ja kodu vahet, mis toimub reaalselt liikluses, kui nende võsukesed koolist tulevad, leidub ikka mõni, kes kirjutab kokkuvõtteks-„kes sa selline oled?” Tore, ma arvan, et see inimene teab väga hästi, kes ma selline olen. Vaevalt, et ta sellise kommentaari endale absoluutselt tundmatu inimese nime taha kirjutaks. Kurb, et see inimene ise on ainult „see”, kes iga tuntud inimesest kirjutatud loo kommentaaridesse sama lause lisab. Samas, kui see tema tühja elu sisukamaks teeb....andku minna.
Tegelikult tahtsin ma juhtida tähelepanu sellele, et enne, kui oma rumalat sõimu nende lugude alla loopida, proovige ikka pointile pihta saada. Ja kui ei ise ei saa, võib ju alati mõnelt sõbralt abi küsida. Läheks kommid ikka teemasse.
Piinlik.
Kirsti Timmer.

Kommentaarid: [5]

Deisi 20.11.2008 08:55
mitte ei saa aru, kas see oli nüüd püantiga artikkel või kommentaar eelmisele artiklile. Selle liiklusjutu sõnum võib ju õige olla, aga nii bravuuurikalt kirjutatud artikkel saabki sama bravuurikat vastukaja.
Miake 20.11.2008 09:47
tundub jah, et on kerge ärritada:D Nii kui kommentaarides midagi vastukarva on, siis tuleb kohe õigustav vastukaja....mõtetu üksteisele pori loopimine.
Lihtsalt Miisu 20.11.2008 12:19
oi jumal küll, mille peale ärrituda......neti anonüümsete kommijate peale!!!! Ajakirjanikuna peaks ju ometi juba suht savi olema, mida teised kellegist arvavad.
Täpp 20.11.2008 12:55
aga milleks siis nn arvamuslood on....selleks ikka et teiste arvamust ka teada saada. Igasuguseid lolle on olemas, mõni peksab lihtsalt keelt....juu siis pole midagi targemat ütelda. Sellepärast ise ärrituda pole vist mõtet!
Tsheburaska 21.11.2008 10:58
aru mai saa kuidas Kirsti viitsib neid ennast õigustavaid ja vabandavaid artikleid kirjutada.....täna delfis ka see nime pärast palju kisa-kära tekitanud Kroonika tobeartiklile õigustus vastu. Savi ei ole, mida need "teised" arvavad! Viitsib ikka võidelda. Ja nagunii on üks vastu seina jooksmine. Inimestele meeldib klatšida, las klatšivad!
Artikli kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster