INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
13. oktoober 2019

Uudised

Kirevaid kilde laiast maailmast  16.11.2008
pesu_gps_185052.jpg

Moodsad aluspesuesemed on tekitanud maailmas furoori, sest neisse on kinnitatud gps-seade. Osa naisi peab selliseid tipptehnoloogilisi vupleid moodsateks voorusevöödeks. Gps-seade on pandud aluspesukomplekti kuuluvasse korsetti. Üks Saksa feminist paugub, et teda ajab marru mõte, et mehed saavad osta pesuesemeid, millega saab naiste järele nuhkida. Brasiilia disainer Lucia Lorio kaitseb oma loomingut sellega, et kuigi naine annaks mehele GPSi salasõna (millega siis saab tema järele luurata), saab seadme alati ju välja lülitada. Lorio lisas, et osad naised on sellest pesust huvitatud, sest see tekitab nendes üksi liikudes turvatunnet. Brasiilia feministid aga mõistavad sellised tipptehnoloogiaga riided hukka, lisades, et need muudavad naised tänapäevasteks orjadeks ning soovitavad Lorio tooteid boikoteerida. Eelpoolmainitud pesu levikut vähendab tõenäoliselt siiski ka nende hind: ostja peab välja köhima 9400 kuni 13 300 krooni.

Adopteerimisel ahistatakse poisse. Suurbritannias adopteeritakse tütarlapsi 2x kiiremini kui poisslapsi, sest neid peetakse lihtsamini kasvatatavateks. Spetsialistid süüdistavad poiste diskrimineerimises meediat, kes näitab neid pigem noaga vehkivate gängi-inimeste, narkomaanide ja lakekrantsidena.

Inglismaa Salisbury linn on keelanud oma ametnikel kasutada selliseid juura-ajastu väljendeid nagu „Jumalale tänu”, sest see võib solvata ateiste. Ka ei tohi kasutada väljendit värvipime, sest see on diskrimineeriv. Kasutada tuleks väljendit „visuaalselt piiratud nägemisega”.

Saksa naine kutsus oma koju politsei, kui arvas, et murdvargad on tema elamisse tunginud ja seal märatsenud. Toas olid erinevate kastide ja karpide sisu põrandale segi aetud, kuid politsei ei leidnud sissemurdmisjälgi. Lõpuks selgus, et kogu selle kaose oli tekitanud naise 16-aastane tütar, kes oli kiirustades otsinud trikood, et ujuma minna.

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster