INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
13. oktoober 2019

Uudised

Kirevaid kilde laiast maailmast  15.11.2008
resto_210655.jpg

Tokio positsioon maailma gurmeepealinnana muutub järjest tugevamaks. Nimelt on Jaapani pealinna restornidel juba rekordarv Michelini tähti ning oodatakse, et neid tuleb juurde. Kõige paremat toitu pakutakse kolme-tähelises sööklas. Tähti jagava organisatsiooni juht Jean-Luc Naret räägib, et ka sel aastal kogub Tokio kõige rohkem Michelini-tähti. Lisaks parandavad oma kategooriat nii mitmedki söögikohad. Eelmise kataloogi kohaselt omas Michelini-tähti 150 saareriigi pealinna restorani, kokku oli neid 191. Seda on kaks korda rohkem kui teisel kohal oleval Pariisil. Tokio kokad ei saa aga praegu magada ning on küüned ära närinud, sest uus Michelini kataloog avaldatakse järgmise nädala reedel.

Osad väidavad, et meil on majandusurutis. Vähemalt Jaapanis see välja ei paista. Üks toidupood soovitab oma klientidele katta jõululaud „kergema valikuga”. Selleks on Prantsusmaal toodetud ja valmis küpsetatud kana, mis on täidetud trühvlitega. Surnud ja sodiga täistopitud kana hinnaks on 11 000 krooni.

Rämpstoitu kurgust alla kugistavad inglise pekised kodanikud hakkavad varsti oma liigutamise eest raha saama. Ja vaesekested ülekaalulised ei pea tegema muud kui hommikuti näiteks lapsed koolibussini saatma. Kava kohaselt hakkaks „suure kondiga” kodanikud sportlike saavutuste, näiteks trennide, pargis jooksmise ja kaalujälgijate töös osalemise eest punkte saama. Punktide eest saab tasuta tervislikku toitu ja sportimisvahendeid. Riik on mures oma pakseneva elanikkonna pärast. Eelmisel aastal avadatud raport hoiatab, et 2/3 briti lastest on aastaks 2050 ülekaalulised, kui midagi ette ei võeta. Eelpoolkirjedatud plaan osa 600 miljoni kroonisest terviseprogrammist, mis algab järgmisel aastal Manchesterist. Kui süsteem tasub ennast ära, liituvad sellega ka teised saareriigi linnad.

Indiana osariigi politsei kutsus joobes juhtimiselt tabatud naisele jaoskonda järgi naise abikaasa, sest lisaks naisele oli autos ka paari üheaastane poeg. Ka jaoskonda rutanud mees arreteeriti joobes auto juhtimise eest. Politsei helistas viimases hädas paari vanavanematele, selle tulemusega, et selgus, et ka vanaema on roolijoodik. Tema kõrval istunud sigalakkutäis vanaisa süüdistust ei saanud.

 

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster