INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
13. oktoober 2019

Uudised

Soome mainekas ehtefirma Kalevala Koru laieneb Eestisse  13.11.2008
Lumikukka_setti_085030.jpg

Soome mainekas ehtefirma Kalevala Koru laiendab oma tegevust lõunapoolsesse naaberriiki Eestisse, kus uue agendina alustab tegevust Reta Lepp.

”Rootsis on juba kasutusele võetud mitmeid meetmeid, värskendamaks Kalevala Koru brandi muljet moodsama disaini läbi. Meil ongi seal õnnestunud oma positsioone tugevdada. Järgmine loogiline samm on laienemine Eestisse. Osalt sarnase ajaloo ja kultuuri tõttu sobib Kalevala Koru vormikeel Eestisse hästi ja teisalt sobivad ka meie moodsad mudelid väga hästi Eesti eheteturule,” kinnitab Kalevala Koru ekspordijuht Terja Pelkonen.

Eesti agent Reta Lepp on pikka aega töötanud aksessuaaride ja moe alal. Tema arvates on Eestis Kalevala Koru edu saavutamise võtmeks moodne ehetekollektsioon ja Soome suurima ehtetootja pakutavad võimalused. ”Oleme sugulasrahvad ja meil on palju ühist. Usun, et meid ühendab ka sarnane arusaamine moest ja disainist. Praegusel ajal Eestis väga kallid ehted ostjaid ei leia. Nõudmine on keskendunud keskmise hinnaga ehetele. Kalevala Koru sobib hästi sellesse hinnagruppi. Minu tööd hõlbustab ka see, et paljud eestlased juba teavad Kalevala Koru. Ootused hea müügi saavutamisele on suured,” ütleb Reta Lepp.

Kalevala Koru on üks Soome hinnatumaid brande
Kalevala Koru kaubamärk oma kodumaal Soomes väga tuntud. Viimati korraldatud laiapõhjalise brandiuurimuse kohaselt (Turundus & Reklaam, 2008) on Kalevala Koru Soome kaubamärkide hulgas hinnatuse poolest 9. kohal. Kalevala Koru iseloomustavad tähenduslikkus, legendaarsus, ühiskondlikkus, eetilisus ja rahvuslikkus.

Äratuntav, kõrgetasemeline ja ajaga kaasas käiv disain
Kalevala Koru on kunstnike ja ehtemeistrite elav kooslus, mille abil luuakse uut ja ajakohast ehtedisaini. Kollektsioonis on peaaegu kogu ettevõtte tegutsemise ajal olnud nii ajaloolisi kui ka moodsaid ehteid. Kalevala Koru ehtekunstnikelt on nõutud ajaloo mõistmist, kuid samas ka oma lähenemisnurka, tänu millele on nad suutnud luua julgeid ja uudse vormikeelega ehteid.

Populaarseimateks Kalevala Koru mudeliteks on kujunenud moekad ehteseeriad Vanamo (kavandanud Kirsti Doukas), Lumelill (kavandanud Marja Suna) ning klassikaline Maja süda (kavandanud Tony Granholm).

**************

Kalevala Koru Oy on oma ala suurim ettevõte Soomes ja üks suuremaid Põhja-Euroopas. Ehtekontserni, mille koosseisu kuulub ka rahvusvaheliselt tuntud Lapponia Jewelry, aastane käive on umbes 23 miljonit eurot ja töötajaid on umbes 240. Töötajad on oma ala professionaalid Soomes nii käsitööoskuste kui ja kõrgetasemelise tehnoloogia tundmise poolest. Kõik ehted valmistatakse Soomes.

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster