INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
13. oktoober 2019

Uudised

Asjad on armsad, asjad ei nuta  23.07.2008
kirsti3_102209.jpg Olete te vaadanud turist-jaapanlasi? Neid, kellel vasakus käes salvestab videokaamera ja paremas sähvivad fotoaparaadi välgud. Kahe käega salvestavad, aga mitte midagi ei näe. Pärast kodus vaatavad ja imestavad, oi, kas ma tõesti olin seal? Huvitav, kui mitu korda nad neid reisivideosid vaatavad? Filmitud linnu ja laevasõite. Sellised hetked tuleks ikka mällu talletada, vastasel korral võib ju telekast reisisaateid vaadata. Palju odavam. Aga eks iga inimene ikka ise teab, mis talle olulisem on. See oli lihtsalt minu arvamus. Küsisin möödunud nädalal Ilumaailm.ee lugejatelt, kas nemad koguvad midagi. Ükskõik siis mida. (Tuleb välja, et koguvad küll, aga vähem kui pooled selle portaali külastajatest. ) Vanasti ju koguti kõikvõimalikke imelikke asju. Märgid-margid-kommipaberid ja õllepurgid olid selline tavaline teema, aga leidus ka huvitavamaid kogusid.
Minu isa näiteks kogus piipe. Issand kui palju tal neid oli! Kõik korralikult alusele kinnitatud ja see võimas alus oli seinas. Ma ei tea kas mu isa üldse kunagi piipu põlema on pannud ja kust selline huvi neid koguda, aga kogu oli võimas. Neid piipe oli tal puust portselanini. Väga ägedad. Ei saa ju öelda, et kogumine oleks selline lapsik teema. Kõlab küll natuke sedamoodi, aga kunstikogujat või filatelisti ei pea keegi lapsikuks.
Ma ei saa öelda, et ma ise hirmus koguja olen, aga kuidagi on läinud nii, et Johnny Deppi filmid on mul enamuses riiulis olemas ja päris palju elulooraamatuid olen ka koju kandnud. Ja natuke skulptuuri ja inglikesi ehk rohkem kui vaja oleks. Mulle need asjad lihtsalt meeldivad ja ma ei suuda neid poeriiulile jätta. Minu kodus neil ikka nagu kindlam koht.
Teismelisena olin ma kõva koguja. Mul on albumid täis Eesti bändide fotosid, kõik autogrammidega. Ja kindlasti enamus ajakirjanduses ilmunud intervjuud tollaste ( siis kaheksakümnendatel) popartistidega on ka suurtesse kaustadesse kleebituna siiani alles. Tegelikult on see ju meie popmuusika ajalugu. Siis oli see hobi, aga tänapäeval vaata, et juba väärtus.
Ma kujutan ette, kui huvitavaid asju tegelikult inimesed koguvad (peale mälestuste ja raha), aga kahjuks me lihtsalt ei tea seda. Seega, üleskutse! Kui kogute midagi, pange kommentaaridesse kirja, mine tea, kes ja kus teie kogu eksponeerida soovib. Tervitades Kirsti Timmer
Kommentaarid: [6]

Mukk 23.07.2008 10:56
vanasti sai ka marke kogutud, tervelt kolm suurt albumitäit oli sitikaid ja satikaid täis:) Siis sai mingil ajal vanaegset raha kogutud, aga see ei tahtnud edeneda. Nüüd kogun aeg-ajalt raha ja seegi ei taha edeneda:DDD
Viktooria 23.07.2008 11:49
Ei kogu ka enam midagi. Muusikat on mul palju, aga seda ei saa just kogumiseks nimetada. Ostan lihtsalt kõik plaadid, mis mulle meeldivad.
Nätsupabereid sai kunagi kogutud ja väikeseid kalendreid.
Tsheburaska 23.07.2008 11:56
penssi kogun. Juba mitu sammast on:DDDD
seliin dioon 23.07.2008 14:53
kaktuseid kogun:) Praeguseks on üle 20 erineva taimekese.
Sid 23.07.2008 14:54
Kunagi sai väljamaa purke kogutud ja igasugust väljamaa pudi-padi...nõukaaja värk:) Praegu ei kogugi suurt midagi, kui reisil käin, toon alati endale tasse.
Tanka 23.07.2008 14:58
ei kogu midagi. Olen üritanud raha koguda, aga libiseb kõik käest. Kogumiskirg pole minu rida.
Artikli kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster