INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
13. oktoober 2019

Uudised

Kirevaid kilde laiast maailmast  20.07.2008
cigarette_202129.jpg

Passiivne suitsetamine seab ohtu ka mittesuitsetajate elu. Uutest uuringutest tuleb välja, et passiivseteks suitsetajateks võivad muutuda ka teie lemmikloomad, koos sellega kaasnevate kurbade tagajärgedega. Näiteks seostati Oklahoma ülikoolis tehtud uuringus lindude ja koerte kopsuvähijuhtumeid ning kasside suuõõne- ja lümfivähki nende omanike suitsetamisega. Eriti õrnad on suitsetamise suhtes kassid. See võib tuleneda sellest, neil on komme pidevalt oma kasukat puhtaks limpsida. Kantserogeensed elemendid jäävad kasukasse ja liiguvad sealt edasi suhu. Suitsetavate omanike kodudes elavatel, eriti pikakoonulistel koertel, esines teistest rohkem kasvajaid ninas. Lühikese koonuga koertel esineb see-eest rohkem kopsuvähki.

Hambaklambrite olemasolu võivad päästa Teie elu. Kuigi vaid vähesed hambaklambrite omanikud on rõõmsad nende suus asuvate klambrite üle, kujunesid need kõigest hoolimata 18-aastase michiganlase Anthony Pittmani elupäästjateks. Pittman oli osaline tulistamisjuhtumis, mille käigus 45-kaliibrilise püstoli kuul tabas Pittmani suud, kuid ta jäi klambritesse kinni. Poiss viidi haiglasse, kus ta on endiselt kriitilises seisus, kuid politsei sõnul võib ta tänu hambaklambritele ellu jääda. Miks tulistamiseks läks ei ole veel teada, kuid õnnetuskohalt leiti kolm relva.

Austraalia lapsevanemad ei mõista värskeid sealse riigi haridusministeeriumi määrusi, mille kohaselt peavad õpetajad peale muinasjuttude rääkimist rõhutama, et lapsed seda kodus järgi ei teeks. Näiteks peale Punamütsikese juttu tuleb klassis algatada arutelu, et võõrastega ei tohi rääkida. Või peale Hansu ja Greetekese muinasjuttu, kes kodutee leidmiseks pudistasid maha leivatükikesi, et võõrastesse ruumidesse ei tohi tundmatute inimestega minna, isegi siis kui need on tehtud piparkookidest. Vanemate meelest muudavad sellised hoiatused lapsed varakult närvipundardeks.

Järjest rohkem lapsi kujundavad oma maailmapildi arvutimängude kaudu. Seetõttu on briti laste areng ohus, paljastab värske uuring. Reaalselt kätega tehtud asjade tegemine, nagu puutööd või pillide mängimine, õigemine selle puudumine ähvardab saareriigi laste oskuste ja mõistuse arengut. Raporti koostanud organisatsioon Ruskin Mill soovitab seetõttu koolides suurendada tööõpetuse osakaalu. Teadlaste sõnul saavad lapsed käsitööd tehes rohkem praktilist infot kuidas maailm toimib. See omakorda aga parandab laste valmisolekut minna õppima tehnilisi alasid.

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster