INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
23. oktoober 2019

Uudised

Kirevaid kilde laiast maailmast  24.05.2008
Emmerdale_140507.jpg

Inglismaal tehtav seebiseriaal Emmerdale on jõudnud 5000 osani. Pidulik osa koosneb kollažist sarja parimatest hetketest ja esitatakse saareriigis 26 mail. Lisaks näidatakse ilmarahvale stuudiosaladusi. Algselt pidi Emmerdale jooksma 3 kuud. Keegi ei osanud ette ennustada, milline mammutsari sellest tegelikult kujuneb. Rahvas võttis selle omaks, lisaks hakati seda ka välismaale müüma.

Inglismaal hakkab aga sellest suvest jooksma uus kuueosaline telesaade Pop goes the Band, mille jooksul üritatakse endiseid edetabelibände uuesti ülesklopsituna turule paisata. Ansamblite nimed lubatakse paljastada lähiajal. Samas on juba praegu teada, et need ansamblid on valmis proovima täielikku muutust, isegi ilulõikust, et aastate jooksul kogunenud kortsud ja mühud näost jäljetult kaoksid. Kel kõige õnnestunum muutus, seda premeeritakse plaadistamis- või esinemislepinguga.

Kartul on eestlastele väga tähtis köögivili. Veel tähtsam on ta peruulastele. Peruus veedetakse tänavu kartuliaastat ja seetõttu on riik ka Euroopa Liidus ette võtnud kartulit propageeriva ürituste sarja. Kartulisorte on Peruus meeltu arv – üle 3800. See on võimalik, sest riik asub mitmes erinevas kliimavöötmes. Uuringud on näidanud, et Peruus hakati kartulit kasvatama 10 000 aastat tagasi. Hispaanlastest vallutajate vahendusel jõudis see toitev rohttaim ka Euroopasse.

Värskest uuringust selgub, et püreteeni sisaldavad lemmikloomade šampoonid tekitavad autismi. Väikesed lapsed, kes satuvad püreteeniga kokku, on suurem oht haigestuda autismi. Riskirühma kuuluvad ka veel sündimata lapsed, kellede emad puutuvad püreteeniga kokku.

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster