INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
23. oktoober 2019

Uudised

Kes kuidas  20.05.2008
kirsti3_084322.jpg Minu vanaema ütles kunagi, et tema ei oska puhata. Kui tal midagi teha ei olnud jäi ta lihtsalt haigeks. Raskesti küll, aga isegi mõistetav. Kui inimene on ikka lapsepõlvest alates iga jumala päev rakkes olnud ei oska ta ilma „olulise” tegevuseta olla. Harjumuse jõud on selle asja nimi.
Ma olen alati mõelnud kui hirmus võib olla teha tööd, mis sulle mingit naudingut ei paku. Igal hommikul loed päevi puhkuseni. Üksteist kuud loed ja lõpuks ühe kuukese puhkad, et siis jälle üksteist kuud kalendrit põrnitseda. Kohutav! Samas paljude inimeste reaalne elu. Küsisime Ilumaailma lehel lugejate puhkuse eelistuste kohta. Mind pani imestama, et enamik inimesi vedeleb ja laiskleb niisama. Ei viitsigi midagi teha! Logelevad oma aja maha ja saabki jälle uuele ringile. Ok. Kui nii puhkab kõige paremini, siis hea ja odav variant! Järgnesid need vastajad, kes eelistavad puhata Eestis. Järelikult väga rikkad inimesed. Puhkamine meie hotellides ja majutusasutustes nõuab päris kopsakat rahakotti. Ja tugevat iseloomu. Miks? No kui keset puhkust ikka tasuv haltuurapakkumine tuleb, peab olema iseloomu, et edasi puhata. Minul seda pahatihti pole, seega kuulun ma nende inimeste hulka, kes puhata saavad vaid siis, kui vahemaa koduga on nii pikk ja lennupilet nii kallis, et sellistele ettepanekutele lihtsalt tuleb „ei” öelda. Ja hea, kui kõneminut on piisavalt absurdse hinnaga, siis ei teki tahtmist kolleegidele helistada ka. Loomulikult on olemas veel need inimesed, kes ei tahagi puhata. Need on karjeristid. Ei saa ju päevagi kontorist eemal olla, teised saavad aru, et sa polegi asendamatu-küsi siis veel palgalisa! Tuleb ikka öelda, et mis puhkus, ei ole minu elus midagi tähtsamat tööst. Puhkan siis, kui kaas kinni pannakse. Ja need tegelased (kipuvad olema vanema põlvkonna esindajad) kes puhkuse saabudes kohe aias ja peenramaal varavalgest hilisõhtuni rabavad ja pärast oma rasket elu kiruvad. Ei ole aega puhata, no ei anta seda võimalust! Kõige viimasele kohale asetusid aga sellised lahedad kujud, kes oma näruselt lühikese puhkuse ajaks mõne teise tööotsa hangivad. (Kuniks tervist.) Lahe, et selle teema puhul ei saa keegi öelda, et nii on õige ja teisiti tehes oled rumal. Iga inimene puhkabki erinevalt. Üks vajab ööuneks kaksteist, teine kuus tundi. Kumb siis parem inimene on?
Ilusat puhkust puhkajad! Kirsti.
Kommentaarid: [5]

mariann 20.05.2008 08:54
Puhkamine Eestis ei pea tähendama suurt rahakotti kindlasti. Paljudel on olemas vanavanemad või siis vanemad, kes maal või siis linna lähedal maal elavad. Või oma suvilad. Ei tähenda see kindlasti koguaeg töörügamist oma maalapil. Meie käime suvel näiteks palju telkimas - nii, et majutuse eest ei pea midagi maksma:)
Muidugi on kallis kui ainult spas või hotetellis ööbida. Aga ma usun, et enamus inimesi eelistab sellel väikesel soojal perioodil oma puhkusega midagi asjalikumat ja põnevamat ette võtta. TAlvel aega küll puhata soojal maal ja akusid laadida.
Siilike 20.05.2008 09:41
aeg-ajalt on hea logeleda, rannas passida, ujuda, raamatut lugeda jne. Aga mina olen ka rohkem seda tüüpi inimene, kellele meeldib ka puhkuse ajal midagi nokitseda. Päris nii ikka pole, et võtan nädala puhkust ja siis magan selle nädala maha.
Mina ei saa pigem neist inmestest aru, kes suvel Eestist mujale puhkama lähevad! Selleks on meil 9 kuud viletsat suusailma ju olemas. Eestis on väga palju mida vaadata ja millega tegeleda. Ja turismitalude hinnad pole teab mis kõrged. Vaevalt keegi tahaks suures hotellis puhata.
Tõruke 20.05.2008 09:56
mul vanaema täpselt samasugune rabeleja, koguaeg peab midagi nokitsema või tegema.
Ise võin vabalt logeleda, aga logelemine olgu lõbus....sõpradega reisile või niisama mõnus rannas vedelemine ägeda seltskonnaga.
Mai saanud täpselt aru, mida selle logelemise all mõeldi.
Maddy 20.05.2008 10:41
väga must-valge artikkel. On palju vahepealseid variante ka, mida puhkusega pihta hakata. Eks kõike saab tehtud, logeletud, päikest võetud, reisitud, aias, maal seenemetsas kolatud jne. Mina eelistan küll pigem aktiivset puhkust kui niisama lebotamist rannaliival, aga eks igaühele oma!
Betty Boo 20.05.2008 12:04
aktiivne puhkus Eestis on minu rida. Hotellidest hoian küll suvel eemale. Siis võiks juba kodus niisama vedeleda.
Artikli kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster