INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
23. oktoober 2019

Uudised

Laste sünnipäevad  07.04.2008
kirsti3_083435.jpg Tänapäeval on väga mugav pidada lapse sünnipäeva. Kõikvõimalikke mängutubasid ja lastele mõeldud peopaiku tuleb aina juurde. Mulle sellised kohad meeldivad. Lastel tegevust jagub, kindel aeg ja pärast ei pea ise mööda maja mänguasju ja papptaldrikuid korjama. Muidugi võib mõni vastu vaielda, et see on kulukas jne. Mugavus ju maksabki ja tuleb endale aru anda, mis need mänguasjad, sisustus, personal ja rent maksavad-ma arvan, et sellele mõeldes ei ole kulukas. Muidugi on selliseid emasid-isasid, kes on ise megad organiseerijad, korraldavad mänge, dekoreerivad ja suudavad laste peod palju väiksemate kuludega igati meeldejäävaks teha. Mina imetlen neid, aga ise ma nende hulka kahjuks ei kuulu. Nii, et minu laste sünnipäevad toimuvad „mingites” kohtades. Hoopis raskem on aga pidada teismelise sünnipäeva. See just meil väga päevakohane teema. Ükski koht ei sobi. Kuidas ja mida selles vanuses sünnipäevadel üldse tehakse? „Bowling on out.” „Lauamänge selles vanuses ei mängita.” „Piljard on ok”-sain ma teada eelmisel nädalal. Hea küll. Seltskond, keda kutsuda on ka suht arvukas. See eeldab mitut piljardilauda, piljardiklubi poolt pakutavat toitlustamist (arvake hindu) jne. Arvutasin kokku, mu vanaema oleks selle summa eest viiekümnele inimesele sellise juubelilaua teinud. Sünnipäev on aga üks kord aastas ja loomulikult ei keela ma oma lapsele talle sobivat pidu. Täna hommikul selgus aga, et mul on majanduslikult mõtlev laps. Nimelt teatas ta, et nad teevad siiski „koduka,” saab kauem olla ja toiduvalik ka suurem... ja vanemad võivad väikeste vendadega juba kella kaheksa ajal koju tulla:) Kirsti.
Kommentaarid: [5]

mann 07.04.2008 08:54
Mina ei ole ka lapse sünnipäevi kodus pidanud. Mitte sellepärast, et süüa ei viitsi teha, aga need väiksesed pärdikud ju pööravad elamise täiesti teistpidi. Ja ega neid siis vähe ei tule, ikka lasteaiarühma jagu vähemalt. Mängutubades on ruumi neil möllata ja kisada niipalju kui tahavad.
Mirjam 07.04.2008 09:38
ei kujuta ettegi, kuidas tänapäeva pubekad sünnipäevi peavad. Vanasti peeti kõik sünnipäevad kodus:)
Väikestele lastele on jah need mängutoad nagu rusikas silmaauku, aga nendega on ka nii, et hakatakse juba vinguma, et siin ma olen käinud ja sellel kutil oli seal juba sünnipäev jne. Pole neid nii eriti palju midagi.
merca 07.04.2008 10:58
Tegelikult on ikka lapse sünnipäev väljaspool kodu pidada jube kirves. Aga mis teha, kui lihtsalt kodus niipalju ruumi pole, et kõiki neid väikseid kisakõrisid ära mahutada. Ja tegelikult on see nagu lapsele ka kink, saab hoopis teiste mänguasjadega mängida ja tähtis olla:)
Sid 07.04.2008 11:21
Praegu enamus vanemaid peavad oma võsukeste sünnipäevi mängutubades. Ise kah. Ei kujuta ettegi, et kogu see kari väikseid siblijaid mul kodus elamise pahupidi tõmbaksid. Lisaks on nii mõnedelgi lastel emad-isad kaasas (sõbrantside pered), mul poleks nii palju ruumigi kodus. Ainuke asi ongi, et mida vanemaks laps saab, seda kallimaks lähevad sünnipäevad. Ei taheta mingis tavalises mängutoas enam pidada vaid ikka Kidzones jne. Lõpuks kõigi nende söökide ja jookidega tuleb päris kopsakas summa välja. Ei kujuta ettegi, mida veel pubekad välja mõtlevad.
Betty Boo 08.04.2008 10:14
Tänapäeval ei kujuta ettegi, kus pubekad oma sünnipäevi peavad ja mis imetrikke välja ei mõelda. Nüüd saadakse ju nii kiiresti suureks.
Mul ühe tuttava võsukese isa rentis poja sünnipäevaks terve maja, koos saunade ja ööbimisvõimalustega. Vot selliseid sünnasid peetakse.
Õnneks on veel vähe aega, enne kui minu poja sinnamaani jõuab:) Praegu käravad veel mängutoad ja megazoned ka.
Artikli kommenteerimiseks logi oma kasutajanimega sisse.
Kasutajaks saad registreeruda siin.
ilumaailm.ee toimetusel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster