INFOKATALOOG
FOORUMI TEEMAD
GALERII TEEMAD
NÕUANDJATE TEEMAD
GALLUP
Kust on pärit Sinu lemmik riideese?
Näita tulemusi!
PARTNERID
24. august 2019

Uudised

Kirevaid kilde laiast maailmast  05.04.2008
jalaprotees_175544.jpg

Angoolas valiti Miss Maamiini, selleks osutus 31-aastane Augusta Urica, kes saab auhinnaks jalaproteesi, kodutehnikat ja 16 000 krooni. Pealinnas Lauandas toimunud konkursil osales 18 naist, kes on maamiiniplahvatuses viga saanud. Teles otse üle kantud võistlusel esinesid naised õhtukleitides ja trikoovoorus. Kõigil olid jalaprotseesid. Angoola 20 aastat kestnud kodusõda lõppes kuus aastat tagasi, kuid riigis on endiselt maa sisse maha maetud 8 miljonit maamiini. Aastas tapavad need vähemalt 300 inimest. Miss Maamiin konkursi eesmärgiks on tõmmata rahvusvahelist tähelepanu miiniprobleemile.

USAs elav arst on välja töötanud tehisninakarvad, mis pannkase ninasõõrmetesse neile inimestele, kellel neid ei ole. Ninakarvu on vaja näiteks õietolmuosakeste hingamisõhust kinnipüüdmiseks. Arst ütles Šveitsis avatud väljamõtlejate messil (mis on omalaadsete seas suurim), et neid on mugav hoida. Üks itaallane presenteerib aga messil voodit, mis teeb ennast ise korda. Voodit disainides mõtles ta inimeste peale, kellel on mingi haigus, kuid üheks põhjuseks oli ka see, et ta ise on väga laisk inimene. Voodi töötab mootoriga. Ta rullib linad ja teki automaatselt kokku.

Kuuele Aafrika masai hõimu kuuluvale maratonijooksjale anti juhised, kuidas nad peavad Suurbritannias käituma. Tansaania maapiirkonnast pärit kuus meest jooksevad 13. aprillil Londoni maratoni, kandes oma rahvusrõivaid ning oda ja kilpi. Mehed koguvad oma jooksuga raha heategevuseks. Maratonil osalevatel masaidel keelati näiteks kodu- ja farmiloomi jahtida. Heategevusorganisatsiooni Greenforce esindaja ütles neile, et nad oma jahimeheinstinktidele järele ei annaks, kui nad kuskil näevad lehma, siga, lammast või ka näiteks koera liikumas. Esindaja sõnul rõhutati masaidele, et neil loomadel on omanikud ning nad pole vabalt uitavad, vaid nende järele vaadatakse.Lisaks soovitati neil oma suguelundid kinni katta. Juhistes seisis veel, et kui loodus kutsub, siis pole kombekas oma loomulikke vajadusi rahuldada seal, kus juhtub, vaid ainult WC-s. Masaisid hoiatati ka selle eest, et inglastel on kombeks alkoholi, eelkõige õlut tarbida ning siis nad muutuvad rumalamaks ja käituvad halvemini, kui nad tegelikult on.

Rootsis on üle riigi kuulsaks saanud kaks endist kokatädi, kes on harrastuse korras juba aastakümneid metalli- ja mineraalide otsimisega tegelenud ning läinud suvel lõpuks kullasoonele sattusid. Esiemsed testid näitasid, et leiukoha tsingi- ja kullasisaldus on rekordiliselt suur. Nüüd on naised otsustanud müüa leiukoha uurimise õigused Kanada firmale, kelle pakutud 35 miljoni eesti krooni vastu ei saanud mõlemad naised, 64-aastane Harriet ja 69ksa-aastane Siv. Raiesmik, kust kullasoon avastati, oli daamide sihikul juba 11 aastat. See kuulub Rootsi tselluloosifirmale.Naised luasid teineteisele, et seni kuni vähemalt üks neist suudab teist ratastooli lükata, ei lõpeta nad otsinguid. Lõpuks oli neil õnne.

 

Eesti uudised
 
© 2005 - 2018 ilumaailm.ee tutvustus | arhiiv | kontakt | reklaam | webmaster